ESTONIJA PROTERALA RUSKOG DIPLOMATU: Žestok odgovor na optužbe za špijunažu
MINISTARSTVO spoljnih poslova Estonije proglasilo je jednog od diplomata ruske ambasade u Talinu za personu non grata, a odgovarajuća nota uručena je danas ruskom ambasadoru u toj zemlji Aleksandru Petrovu, saopštio je estonski MIP.

Foto Tanjug/Z. Žestić
Kako je precizirano, ta odluka je doneta kao odgovor na proterivanje estonskog konzula Marta Latea iz Sankt Peterburga zbog optužbi za špijunažu.
Kako je saopštila ranije Federalna služba bezbednosti Rusije, 6. jula u Sankt Peterburgu uhapšen je estonski konzul Mart Late zbog špijunaže. Late je uhvaćen sa poverljivim dokumentima koje mu je predao ruski državljanin. Iz FSB su saopštili da su takve aktivnosti očigledno neprijateljske prema Rusiji.
Kasnije je ruski MIP proglasio Estonca za personu non grata i saopštio da diplomata ima 48 časova da napusti zemlju.
Talin je događaj okarakterisao kao „provokaciju FSB-a“. Prema rečima premijerke republike Kaje Kalas „diplomata je obavljao svoj posao u skladu sa svim pravnim aktima“.
(Sputnjik)
Preporučujemo

RUSI UHAPSILI KONZULA ZBOG ŠPIJUNAŽE: FSB stavio lisice estonskom diplomati
06. 07. 2021. u 18:03

BERLIN PORUČUJE KIJEVU: Zaboravite na kompenzacije za tranzit ruskog gasa
15. 07. 2021. u 16:39


BELA KUĆA OBEĆALA: Za informacije o sajber napadima nagrade i do deset miliona dolara
15. 07. 2021. u 14:58

RASPOREĐENO 110.000 VOJNIKA, RUSI KREĆU U ZAVRŠNI UDAR NA POKROVSK: "Sa time bi mogli zauzeti srednje veliku evropsku državu"
RUSIJA ne pokazuje znakove povlačenja u ratu protiv Ukrajine. Naprotiv, Moskva je pojačala dalekometne udare na ukrajinske gradove i napade duž cele linije fronta. Vojni stručnjaci ističu da je ruska strana usvojila nove taktike, oslanjajući se na masovnu upotrebu dronova i malih diverzantskih jedinica, piše The New York Times.
10. 08. 2025. u 20:18

EVO KO JE TROSTRUKI UBICA IZ GNjILANA: Bio u društvu sa Kurtijem, Osmanijevom i Haradinajem
TRI osobe su ubijene, a nekoliko je ranjeno u pucnjavi koja se dogodila danas u Gnjilanu, dok je osumnjičeni napadač u bekstvu, prenela je Koha. Bolnica u Gnjilanu saopštila je da je na licu mesta konstatovana jedna smrt, a da su dve osobe prebačene u Urgentni centar bez znakova života.
10. 08. 2025. u 18:11

Ovako izgleda kuća Milana Borjana koja je demolirana: Lopov odneo i snimač video nadzora (FOTO)
"HVALA policiji grada Beograda na brzoj reakciji i sjajnom odnosu prema poslu."
11. 08. 2025. u 09:52
Komentari (0)