NAJVIŠE INFEKCIJA POSLE ODMORA: Austrija uvodi PCR test za povratnike sa letovanja
AUSTRIJA uvodi obavezan PCR test za lica koja se avionom vraćaju sa odmora iz Španije, Holandije i sa Kipra, a koji nisu u potpunosti imunizovana, odnosno preležala Kovid-19.
Foto: EPA
Prema uputstvu Ministarstva zdravlja, svi putnici koji iz ove tri zemlje avionom dolaze u Austriju moraće na aerodromu da se podvrgnu PCR testom putem grgotanja.
Lica koja odbiju PCR test, koji je besplatan, biće kažnjeni novčano sa globom do 1.450 evra.
Rezultat testa putnici će dobiti na svoj mobilni telefon, a dok čekaju na rezultat neće morati u karantin.
Na osnovu rezultata testa biće doneta odluka o daljim merama.
Za sve koji se vraćaju automobilo sa odmora za sada se ne menja mnogo, izuzev ako dolaze iz zemalja visokog rizika.
Oni će morati da se registruju unapred.
- Jedna trećina novih infekcija su vezana za povratak sa odmora. Zbog toga moramo nešto da preduzmemo - rekao je ministar zdravlja Volfgang Mikštajn.
Preporučujemo
KURC BOLESTAN: Austrijski kancelar otkazao sastanak sa Ursulom fon der Lajen
25. 07. 2021. u 10:15
DEČAK NAPISAO SRCEPARAJUĆE PISMO PUTINU: "Molim vas, ne gubite veru" (FOTO)
21. 07. 2021. u 16:54
HRVATSKA SVOJE KORENE TRAŽI U NAJDUBLjEM MRAKU: Kontroverzni praznik u susedstvu - "Stepinčevo" između verskog kulta i političkog tereta
JOŠ se nije stišala bura oko ustaškog pira na dočeku rukometaša, obeleženog Tompsonovim pesmama koje glorifikuju NDH, a iz Zagreba stižu nove provokacije koje bude aveti prošlosti.
11. 02. 2026. u 20:13
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)