SIRIJA SE POLAKO VRAĆA U MIRNODOPSKO STANJE: Više od dva miliona izbeglica se vratilo u zemlju
VIŠE od dva miliona državljana Sirije vratilo se u svoju domovinu, izjavio je danas šef Ruskog nacionalnog centra za državnu odbranu general pukovnik Mihail Mizincev, koji je i na čelu Zajedničkog koordinacionog centra za izbeglice koje se vraćaju u Siriju.
Foto: EPA
- Do danas se već vratilo više od 2.278.000 sirijskih građana u njihove domove, preko 1.362.000 su interno raseljena lica, dok je više od 915.000 izbeglica došlo iz inostranstva - rekao je Mizincev na sastanku Zajedničkog koordinacionog centra na kojem su prisustvovali ruski i sirijski predstavnici, a prenosi ruska agencija TAS S.
Naveo je i da je postavljeno deset kontrolnih punktova koji danonoćno rade na olakšavanju povratka izbeglica.
Preporučujemo
ISPALILI RAKETE KA DAMASKU: Ruski "Buk" sprečio izraelsko bombardovanje Sirije
25. 07. 2021. u 22:22
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KREMLj REAGOVAO NA ULTIMATUM ZELENSKOG: Uskoro hitan sastanak Putina i Lukašenka
RUSKI predsednik Vladimir Putin i beloruski lider Aleksandar Lukašenko planiraju da se sastanu u bliskoj budućnosti i očekuje se da će razgovarati o ultimatumu koji je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski nedavno uputio Minsku, saopštio je Kremlj.
23. 06. 2026. u 08:02
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)