BAJDEN UPOZORAVA: Sajber napad na SAD može da vodi u pravi rat!
AMERIČKI predsednik Džozef Bajden danas je upozorio da bi značajan sajber napad na SAD mogao da dovede do "pravog rata " uz upotrebu velike sile, što je komentar koji ističe ono što Vašington vidi kao sve veću pretnju sa kojom se suočava iz Rusije i Kine.
Depositphotos
- Mislim da je više nego verovatno da ako završimo u ratu, pravom ratu sa upotrebom velike sile, to bude zbog sajber prodora sa velikim posledicama i mogućnost za to se eksponencijalno povećava - rekao je Bajden tokom svog obraćanja, prenosi Rojters.
Sajber bezbednost je dospela na vrh dnevnog reda američke administracije nakon niza incidenata poput onog kada je na stotine američkih kompanija pogođeno 2. jula sajber napadom na softver Kaseja koji koriste mnoge firme, od velikih kompanija do malih preduzetnika.
Ovaj slučaj je treći veliki sajber napad na američke kompanije u poslednjih nekoliko meseci od strane hakera za koje se veruje da borave u Rusiji.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
"PREPLAŠEN SAM ZA SAD": Kongresmen i bivši lekar Bele kuće brine za predsednika Bajdena
26. 07. 2021. u 00:20
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"NE ŽELIM PREGOVORE" Tramp brutalno zapretio: Napadi na Iran biće nastavljeni dok ne pristanu
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da će američki vazdušni udari na Iran biti nastavljeni i narednih dana, uz upozorenje da će biti sve intenzivniji ukoliko Teheran ne pristane na sporazum, dodajući da trenutno ne želi pregovore sa Iranom.
15. 07. 2026. u 20:30
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (2)