BORBA PROTIV KORONA VIRUSA: Kovaks očekuje 250 miliona doza vakcina u naredna dva meseca

Танјуг

29. 07. 2021. u 00:26

PROGRAM za ravnomernu distribuciju vakcina Kovas očekuje da će u sledećih šest do osam nedelja dobiti 250 miliona doza vakcina protiv kovida-19 koje su donatori namenili manje razvijenim zemljama, objavila je danas Svetska zdravstvena organizacija (SZO).

БОРБА ПРОТИВ КОРОНА ВИРУСА: Ковакс очекује 250 милиона доза вакцина у наредна два месеца

Foto AP

Kovaks, koji bi takvim državama trebalo da omogući besplatnu imunizaciju, a finansiraju ga i doniraju bogatije zemlje, dosad je distribuirao 152 miliona doza u 137 manje razvijenih država.

Kovaks sve cešće zavisi od donacija najbogatijih zemalja sveta, koje su kupile više doza vakcina nego što im treba, dok SZO neprestano osuđuje nejednakost u pristupu imunizaciji između stanovnika manje razvijenih i bogatih zemalja, prenela je Hina.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALJE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.

09. 02. 2026. u 11:13

Komentari (0)

ĆOPIĆ NA SCENI TEATRA HUMANOSTI: Jedna ulaznica za „Baštu sljezove boje”  - Jedna donacija za Fondaciju NORBS PLUS