POSLEDICE DRUGOG SVETSKOG RATA: U Budimpešti deaktivirana bomba teška 500 kilograma

STRUČNjACI za eksploziv iz mađarske vojske deaktivirali su danas bombu tešku 500 kilograma zaostalu iz Drugog svetskog rata, rekao je za agenciju MTI portparol jedinice za deminiranje Milan Gajdoš.

ПОСЛЕДИЦЕ ДРУГОГ СВЕТСКОГ РАТА: У Будимпешти деактивирана бомба тешка 500 килограма

Foto: EPA

- Bomba je pronađena tokom građevinskih radova u ulici Reiter Ferenc u sredu, zbog čega je evakuisano oko 10.000 ljudi - izjavio je Gajdoš. - Deaktiviranu bombu su vojnici odneli u vojni objekat gde će kasnije biti uništena - dodao je.

Stanovnici okolnih mesta mogli su od poslepodnevnih časova da se vrate svojim domovima.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

UPRAVLJANI RAST NASUPROT LINEARNOJ DOBITI: Gde investiraju banke koje menjaju tržišnu dinamiku?