KINESKI MEDIJI OCENJUJU: Ruski avion „Sudnjeg dana“ sprečiće katastrofu (VIDEO)
NOVA generacija ruskih aviona, uključujući letelice „Sudnjeg dana“, potrebna je kako bi se sprečile katastrofalne posledice povezane sa pretnjom sajber-napada, piše kineski portal „Pejper“.
Foto: Printscreen/Jutjub
U članku se navodi da su se pojavom hipersoničnih raketa, elektromagnetnog impulsnog oružja i sajber-oružja naglo povećali zahtevi za bezbednost sistema za upravljanje nuklearnim snagama.
Najnovije nuklearno oružje postaje sve osetljivije na sajber-napade, ističe portal.
- Garancije nuklearnog obuzdavanja direktno zavise od efikasnosti sistema za upravljanje nuklearnim snagama da se opupru hakerskim napadima - objasnio je novinar „Pejpera“.
U članku su izdvojene i neke performanse ruskog vazdušnog komandnog punkta.
Domet leta novih aviona „Sudnjeg dana“, kako su zapadni mediji nazvali te letelice, udvostručiće se u poređenju sa prethodnikom. Takođe će moći da vrše dopunu goriva u vazduhu.
Vazdušni komandni punkt i njegova unutrašnja oprema imaće zaštitu od radijacije i drugih štetnih faktora nuklearne eksplozije u uslovima nuklearnog rata.
Rusija radi na novom tipu aviona „Sudnjeg dana“, koji uzima u obzir pojavu modernih sredstava veze i obrade informacija, uključujući one iz kosmosa. Razlog je, kako ističu ruskih eksperti, činjenica da dok god ima nuklearnog oružja, nisu zaustavljene kazaljke na satu „Sudnjeg dana“.
(Sputnjik)
Preporučujemo
IRAN LANSIRAO RAKETU KA TURSKOJ: Hitno reagovao NATO; Kreće novi napad posle 8 sati zatišja
NASTAVLjAJU se vazdušni udari na Bliskom istoku. SAD i Izrael nastavljaju da gađaju Iran, dok iranske snage uzvraćaju napadima na izraelske gradove i američke baze i diplomatska predstavništva u regionu.
04. 03. 2026. u 06:59 >> 13:10
"RASPOREDIO SAM VOJSKU NA 75 LOKACIJA" Orban: Ukrajina digla u vazduh "Severni tok", to se ne sme ponoviti sa "Družbom"
MAĐARSKI premijer Viktor Orban objavio je video na mreži Iks u kojem je poručio da je mađarska vojska raspoređena na desetinama lokacija kako bi zaštitila energetsku infrastrukturu zemlje. Orban navodi da postoji pretnja od mogućih ukrajinskih sabotaža zbog tenzija oko ruskih energetskih isporuka i rata na Bliskom istoku.
04. 03. 2026. u 13:43
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)