U GRČKOJ VEĆ OSMI DAN BUKTI VATRA: Izgorelo više od 93 000 hektara šume
STANjE sa požarima na severu grčkog ostrva Evija i dalje je teško i trenutno se vodi borba da bi se sprečilo da vatra dopre do gradova Edipsos i Istiea.

Foto: EPA
Požari u Grčkoj traju već osmi dan, gde je izgorelo više od 93 000 hektara šume.
Vatrena stihija u Kamtriadesu je sada pod kontrolom, ali vatra potpomognuta vetrom dolazi do sela Galatsades, prenosi agencija ANA.
Vatrogasne snage na putu su koji povezuje Kamatriades sa Kamarijom i pokušavaju da uguše vatrenu stihiju kako bi sprečili da požar dođe do sela Kastaniotisa.
Drugi front je u blizini sela Gerakiou, Avgaria i Galatsona, gde ponovno izbijanje požara dovode do toga da se mali frontovi pretvaraju u novi požarni front koji predstavlja veliki problem za vatrogasne snage.
Takođe, postoji veliki problemi sa napajanjem električnom energijom, jer je veliko oštećenje mreže i većina sela nema struju i vodu.
Grčka je treća zemlja u Evropi, posle Turske i Italije, po ukupnom broju izgorelog zemljišta, sa zapanjujućim povećanjem od 336 odsto, u poređenju sa prosekom između 2002. i 2020. godine.
Preporučujemo


"GDE DA IDEM?": Poteresne reči deke sa Evije rasplakale novinarku (VIDEO)
10. 08. 2021. u 10:09

GRČKI PREMIJER SAMOKRITIČAN: Micotakis se izvinio zbog grešaka u suzbijanju požara
10. 08. 2021. u 09:55

"IZVINITE, POGREŠILI SMO": Grčki premijer priznao da je bilo grešaka u suzbijanju požara
09. 08. 2021. u 21:39

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

"PACOVI POBEGLI" Kako je Pavković govorio posle hapšenja u Sablji: "Najstrašniji je zatvor u otadžbini! Vojska sa atentatom na Vuka nema ništa"
NEKADAŠNjI načelnik Generalštaba Vojske Jugoslavije general Nebojša Pavković preminuo je danas u Beogradu, u 79. godini.
20. 10. 2025. u 18:59
Komentari (0)