PAKISTAN PREDLAŽE MIRNO REŠAVANJE SUKOBA: "Priznaćemo talibansku vlast kad dođe pravo vreme"
MINISTAR spoljnih poslova Pakistana Šah Mahmud Kureši izjavio je danas da će ta zemlja priznati talibansku vlast u Avganistanu kada za to dođe vreme, u skladu sa međunarodnim konsenzusom, realnošsću na terenu i nacionalnim interesima Pakistana.
Foto: Tanjug/AP
Kureši je izjavio da Pakistan želi dobre odnose s Avganistanom i da nema favorita kada je u pitanju vlast u toj susednoj zemlji, prenela je Anadolija.
On je poručio da problemi u Avganistanu treba da se rešavaju dijalogom, a ne ratom i vojnim sredstvima.
Podsetivši kako se situacija na terenu u Avganistanu munjevitom brzinom promenila, šef pakistanske diplomatije je kazao da će Pakistan u narednim danima o avganistanskoj krizi razgovarati sa Kinom, Iranom, Uzbekistanom, Turkmenistanom i Indijom.
On je dodao da pakistanska ambasada u Kabulu normalno funkcioniše i da će Pakistan i dalje pokušavati da smiri situaciju i smanji tenzije.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KREMLj REAGOVAO NA ULTIMATUM ZELENSKOG: Uskoro hitan sastanak Putina i Lukašenka
RUSKI predsednik Vladimir Putin i beloruski lider Aleksandar Lukašenko planiraju da se sastanu u bliskoj budućnosti i očekuje se da će razgovarati o ultimatumu koji je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski nedavno uputio Minsku, saopštio je Kremlj.
23. 06. 2026. u 08:02
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)