DRAMATIČAN SKOK BROJA ZARAŽENIH: U Nemačkoj za dan preko 8.000 ljudi obolelo od korona virusa
U NEMAČKOJ je broj novozaraženih virusom korona za jedan dan dramatično porastao na više od 8.000, što je u toj zemlji poslednji put registrovano 21. maja.
Foto: AP
Zdravstvene ustanove prijavile su Robert Koh institutu (RKI) 8.324 novozaražena u poslednja 24 sata, što je gotovo dvostruko više nego prethodnog dana.
Tokom poslednja 24 sata preminule su 22 osobe, što je isto rast, imajući u vidu da je pre nedelju dana bilo 14 umrlih zaraženih koronom.
IRANSKI "OREŠNIK" POGODIO KOMANDU IDF: Poginuli visoki oficiri; General Kejn: Rano je za kraj rata; Komandant Kuds uhapšen
NASTAVLjAJU se vazdušni udari na Bliskom istoku. SAD i Izrael nastavljaju da gađaju Iran, dok iranske snage uzvraćaju napadima na izraelske gradove i američke baze i diplomatska predstavništva u regionu.
04. 03. 2026. u 06:59 >> 21:03
"RASPOREDIO SAM VOJSKU NA 75 LOKACIJA" Orban: Ukrajina digla u vazduh "Severni tok", to se ne sme ponoviti sa "Družbom"
MAĐARSKI premijer Viktor Orban objavio je video na mreži Iks u kojem je poručio da je mađarska vojska raspoređena na desetinama lokacija kako bi zaštitila energetsku infrastrukturu zemlje. Orban navodi da postoji pretnja od mogućih ukrajinskih sabotaža zbog tenzija oko ruskih energetskih isporuka i rata na Bliskom istoku.
04. 03. 2026. u 13:43
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)