BOLNIČKA BAKTERIJA GORA OD VIRUSA: Rusija po broju umrlih od korone poslednjih desetak dana na vrhu evropske crne liste
PO broju umrlih od korone poslednjih desetak dana Rusija je na vrhu evropske crne liste.
Foto: KP.RU
U poslednjih 24 sata u Rusiji je od korone preminulo 799 ljudi što je malo manje od prethodnih dana kada su crni rekordi stalno rasli. U utorak je umrlo 805 ljudi, a minulih nedelju dana ta brojka se približavala cifri od 850.
Ukupno je do sada od korone umrlo 172.909 osoba. Istovremeno pada broj zaraženih, a lekari stalno pozivaju na vakcinaciju jer je to jedini način zaštite od zdravstvenih komplikacija.
Po broju preminulih rekorder je Moskva. U poslednja 24 sata od virusa korona umrlo je 59 ljudi, a u Sankt Peterburgu 40, dok je u Krasnodarskom kraju život izgubilo 34 osoba.
Lekari tvrde da je veliki problem što je samo petina stanovnika Rusije vakcinisana.
Naučni centar "Vektor" iz Novosibirska je najavio novu vakcinu "EpiVakKorona-N". Biće to peta ruska vakcina. Do sada je u Rusiji vakcinisano 34,7 odsto odraslog stanovništva.
OKVIR Nude saradnju Fajzeru
Dikrektor Centra "N.Gamaleja" prof.Aleksandar Ginzburg ponudio je kompaniji "Fajzer" da naprave istraživanje tako što će onima koji su primili dve njihove vakcine kao treću dati "Sputnik-lajt". Ginzburg smatra da bi to moglo da podigne efektivnost vakcinacije u borbi protiv delta-soja.
Profesor Ginzburg tvrdi da je efikasnost ruske vakcine protiv soja-delta 83 odsto.
Niti jedan region do sada nije prešao brojku od 50 procenata vakcinisanih. Najveći broj vakcinisanih je u Belgorodskoj oblasti - 44 odsto, zatim u Čečeniji 41,3 procenata, a u Podmoskovlju 40,3 odsto dok je u Moskvi vakcinisano 36 odsto građana. Najmanje je vakcinisano u Dagestanu, samo 10 procenata i Severnoj Osetiji 14 odsto.
Gradonačelnik Moskve Sergej Sobjanjin tvrdi da je do sada u prestonici Rusije barem jednom dozom vakcinisano 4,5 miliona ljudi.
Najtiražniji ruski dnevni list "Moskovski komsomolac" tvrdi da je u Rusiji sada velika smrtnost zato što su u provinciji bolnice mnogo lošije nego u velikim gradovima.
Trećina zaraženih koronom umire u bolnici u prvih 72 dva sata, a ostali u proseku posle dve do tri nedelje. Moskovski lekar Kiril Zverev objašnjava da su to većinom ljudi koji su imali hronične bolesti.
Na žalost jedan, i to ne mali broj bolesnika, umire od zaraze tzv. bolničkim bakterijama koje su otporne na antibiotike. Interesantno je da je još prošle jeseni dr. Denis Procenko direktor najnovije i najmodernije ruske bolnice koja se nalazi u Podmoskovlju kazao da od ukupnog broja zaraženih umire oko 8,5 odsto i da su mnogi umrli zbog zaraze od bolničke bakterije.
U sovjetsko vreme su u određenim periodima zatvarali cela odelenja u bolnicama da bi dezinfikovali sve prostorije.
Kako bi stimulisali građane, u Rusiji će biti organizovana nagradna igra u kojoj će 100 hiljada rubalja, što je oko 1.300 evra, moći da dobiju oni koji su primili dve doze vakcine. Odluku za te nagrade već je potpisao predsednik vlade RF Mihail Mišustin.
Nagradna igra počinje prvog septembra, a završava se prvog decembra. Mogu učestvovati građani stariji od 18 godina. U toj "antikovid lutriji" predviđeno je da po po sto hiljada rubalja dobije hiljadu ljudi.
Preporučujemo
PAD HELIKOPTERA NA KAMČATKI: Završena potraga - pronađena tela svih žrtava
18. 08. 2021. u 08:35
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)