ZAKLEO SE NA VERNOST ISLAMSKOM EMIRATU: Mlađi brat avganistanskog predsednika pružio podrški talibanima (VIDEO)
MLAĐI brat predsednika Avganistana Ašrafa Ganija, Hašmat Gani, rekao je u prisustvu vođe mreže Hakani Halila Hakanija da će pružiti svoju podršku talibanima.
Foto: Printskrin Twitter/@IndoPac_Info
Talibani, džihadisti i političari danas su se sastali u Avganistanu kako bi formirali inkluzivnu vladu.
Podetimo, bivši predsednik Avganistana Ašraf Gani pobegao je u Ujedinjene Arapske Emirate gde je dobio azil.
(Kurir)
Preporučujemo
POSLEDNjA GLAVOBOLjA ANGELE MERKEL: Debakl nemačkih tajnih službi u Avganistanu
21. 08. 2021. u 12:25
ISPOVEST AVGANISTANKI: Burka je najmanji problem, tretiraju nas kao životinje
21. 08. 2021. u 09:58
IRANSKI "OREŠNIK" POGODIO KOMANDU IDF: Poginuli visoki oficiri; General Kejn: Rano je za kraj rata; Komandant Kuds uhapšen
NASTAVLjAJU se vazdušni udari na Bliskom istoku. SAD i Izrael nastavljaju da gađaju Iran, dok iranske snage uzvraćaju napadima na izraelske gradove i američke baze i diplomatska predstavništva u regionu.
04. 03. 2026. u 06:59 >> 20:46
"RASPOREDIO SAM VOJSKU NA 75 LOKACIJA" Orban: Ukrajina digla u vazduh "Severni tok", to se ne sme ponoviti sa "Družbom"
MAĐARSKI premijer Viktor Orban objavio je video na mreži Iks u kojem je poručio da je mađarska vojska raspoređena na desetinama lokacija kako bi zaštitila energetsku infrastrukturu zemlje. Orban navodi da postoji pretnja od mogućih ukrajinskih sabotaža zbog tenzija oko ruskih energetskih isporuka i rata na Bliskom istoku.
04. 03. 2026. u 13:43
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)