PESKOV: Rusija je ozbiljno zabrinuta zbog situacije u Avganistanu!
RUSIJA je ozbiljno zabrinuta razvojem situacije u Avganistanu i najoštrije osuđuje terorističke napade u Kabulu, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Foto: Sergei Karpukhin/Pool photo via AP
- Najoštrije osuđujemo te napade. Naravno, vrlo su tužne vesti o velikom broju poginulih. Nažalost, potvrđuju se pesimistična predviđanja u pogledu toga da haos koji je nastao u Avganistanu sigurno neće propustiti da iskoriste terorističke grupe i organizacije koje su se tamo rasporedile, pre svega DAEŠ - rekao je on.
Peskov je takođe rekao i da se Vašington nije obratio Moskvi sa molbom da pomogne oko istrage po pitanju terorističkog napada na aerodromu u Kabulu.
- Da bi neko nekom pomogao potrebno je prvo da taj tu pomoć zatraži. Nije mi poznato da su se Amerikanci obratili nama po tom pitanju - kazao je on.
Takođe nije mogao da odgovori na pitanje da li postoji opasnost da se pretnja od terorističkih napada prelije i na susedne države.
Portparol Kremlja je dodao i da Rusija trenutno ne planira nove operacije po pitanju evakuacije ljudi iz Avganistana svojim avionima, kao i da će sve buduće operacije zavisiti od situacije na terenu.
(Sputnjik)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
STRAVIČNI PODACI: Broj poginulih u eksplozijama u Kabulu porastao na 110!
27. 08. 2021. u 12:56
ŠTA JE ISIS-K: Mač kalifata, formiran za buduća osvajanja u južnoj i centralnoj Aziji
27. 08. 2021. u 12:47
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)