SLIKA GOVORI VIŠE OD HILJADU REČI: Bajdena pitali da li je odgovoran za katastrofu u Kabulu, pogledajte njegovu reakciju (FOTO/VIDEO)
FOTOGRAFIJA sa konferencije za medije na kojoj skupljeni Džo Bajden zatvorenih očiju čvrsto drži svoje beleške za mnoge je prizor koji najbolje opisuje ono što se juče Americi dogodilo u Avganistanu.

Foto: EPA
Nakon što je osudio ISIS-K za napad, Bajden je saslušao pitanja određenih novinara, uključujući i novinara Foks njuza Pitera Dousija.
Dousi je pitao Bajdena da li prihvata odgovornost za način na koji su se stvari odvijale u Avganistanu u poslednje dve nedelje.
- Ja snosim odgovornost za fundamentalno što se dogodilo u poslednje vreme - Bajden je odgovorio.
Međutim, pozvao se i na bivšeg predsednika Donalda Trampa i njegovu najavu da povuče trupe iz Avganistana.
- Znate dobro kao i ja da je bivši predsednik sklopio dogovor sa talibanima da će sve Amerikance izvući iz Avganistana do 1. maja -rekao je Bajden.
To je dovelo do napete razmene mišljenja između Bajdena i novinara, pri čemu je američki predsednik nastavio da naginje glavu nadole dok je novinar nastavio da postavlja pitanja.
Zvaničnik avganistanskog ministarstva zdravlja izjavio je danas da se broj žrtava terorističkog napada kod aerodroma u Kabulu popeo na najmanje 170, a većina ubijenih su Avganistanci.
Ubijeno je i 13 američkih vojnika, od čega je deset pripadalo marincima.
Preporučujemo

IZRAELSKI OBAVEŠTAJAC O AMERIČKOM POVLAČENjU: Evo zbog čega su napustili Avganistan
27. 08. 2021. u 17:29

VUČIĆ SE HITNO OGLASIO IZ AVIONA: Stigla mi je fantastična vest od Đorđe Meloni (VIDEO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić oglasio se iz aviona i rekao da mu je stigla fantastična vest iz Rima.
04. 04. 2025. u 12:49

SRBI VIŠE NE MOGU DA PUTUJU BESPLATNO U OVU EVROPSKU ZEMLjU: Treba vam posebna dozvola, evo koliko košta
EVROPSKI državljani koji putuju u Veliku Britaniju od danas moraju imati digitalnu propusnicu za ulazak u zemlju, za koju britanska vlada tvrdi da će poboljšati bezbednost granica.
02. 04. 2025. u 10:16

PRILAZE MU JEDAN PO JEDAN: Joca Amsterdam iz zatvora stigao na sahranu Rutovića (VIDEO)
DA SE oprosti od Željka Rutovića stigao je i Sreten Jocić, poznatiji kao Joca Amsterdam.
07. 04. 2025. u 13:36
Komentari (2)