STUDENTKINJA NOSILA MASKU ISPOD NOSA - PROFESOR DAO OTKAZ: Nesvakidašnji slučaj na Univerzitetu DŽordžija
AMERIČKI profesor u penziji Irvin Bernštajn (88), koji je radio honorarno na Univerzitetu Džordžija, dao je otkaz nakon što je jedna studentkinja koja je došla na predavanje držala zaštitnu masku ispod nosa.

Foto: Depositphotos
Ona je najpre ušla na predavanje bez maske, a onda joj je kolega dodao masku, međutim, stavila ju je samo preko usta, ne pokrivajući i nos, preneo je studentski list "Red end Blek".
Kada ju je profesor zamolio da lepo stavi masku, odgovorila mu je da ne može da diše i da je imala problema sa disanjem dok je držala masku preko nosa, preneo je "Njujork post".
Nakon što je ignorisala njegovu molbu, Bernštajn, koji je saznao da su dva njegova studenta bila pozitivna na kovid, odmah je objavio da daje otkaz, napisavši na tabli kredom "nema maski, nema predavanja", nakon čega je izašao iz amfiteatra.
Bernštajn je počeo da predaje na Univerzitetu Džordžija 1968. godine, a penzionisao se 2011. godine, iako je i kasnije radio honorarno kao profesor.
Njegove kolege psiholozi su ga zvali da se vrati i održi dva predavanja ovog semestra, ali je odbio nakon incidenta s maskom.
(Sputnjik)
Bonus video:
Preporučujemo

REKORDAN BROJ ZARAŽENIH U AUSTRALIJI: Najviše inficiranih u Novom Južnom Velsu
28. 08. 2021. u 11:02

RASPOREĐENO 110.000 VOJNIKA, RUSI KREĆU U ZAVRŠNI UDAR NA POKROVSK: "Sa time bi mogli zauzeti srednje veliku evropsku državu"
RUSIJA ne pokazuje znakove povlačenja u ratu protiv Ukrajine. Naprotiv, Moskva je pojačala dalekometne udare na ukrajinske gradove i napade duž cele linije fronta. Vojni stručnjaci ističu da je ruska strana usvojila nove taktike, oslanjajući se na masovnu upotrebu dronova i malih diverzantskih jedinica, piše The New York Times.
10. 08. 2025. u 20:18

EVO KO JE TROSTRUKI UBICA IZ GNjILANA: Bio u društvu sa Kurtijem, Osmanijevom i Haradinajem
TRI osobe su ubijene, a nekoliko je ranjeno u pucnjavi koja se dogodila danas u Gnjilanu, dok je osumnjičeni napadač u bekstvu, prenela je Koha. Bolnica u Gnjilanu saopštila je da je na licu mesta konstatovana jedna smrt, a da su dve osobe prebačene u Urgentni centar bez znakova života.
10. 08. 2025. u 18:11

Ovako izgleda kuća Milana Borjana koja je demolirana: Lopov odneo i snimač video nadzora (FOTO)
"HVALA policiji grada Beograda na brzoj reakciji i sjajnom odnosu prema poslu."
11. 08. 2025. u 09:52
Komentari (0)