PRIDOŠLICE MENJAJU LICE FRANCUSKE: Desničarska stranka "Nacionalno okupljanje" Le Penove kritična oko primanja Avganistanaca
FRANCUSKA u Avganistanu treba da zaštiti samo one koji su direktno pomagali francuskoj vojsci, poruka je koju je uputio Žordan Bardela, potpredsednik veoma uticajne krajnje desničarske stranke "Nacionalno okupljanje", koji će u sledećih nekoliko dana na čelu partije privremeno da zameni Marin le Pen, sve dok traje predizborna trka za predsedničke izbore koji će biti održani na proleće sledeće godine.
Žordan Bardela / Foto EPA
Le Penova je već viđena u drugom krugu predsedničkih izbora sa predsednikom Makronom.
Bardela (25) naglašava da su pridošlice poslednjih decenija "promenile lice Francuske". Inače, njegova porodica je i sama stigla u Francusku iz Italije, ali on kaže da je razlika u tome što mnogi koji sada dolaze ne žele da se prilagode, već nameravaju da menjaju Francusku, uvodeći svoja pravila i navike. Ističe, takođe, da se među migrantima poslednjih godina krilo i mnogo terorista koji su počinili napade na francuskom tlu.
Bardela podseća da je od prvih stotinak migranata koji su prethodnih dana stigli na francusku teritoriju iz Avganistana, petoro odmah stavljeno na prismotru zbog rizika od terorizma. Jedan od njih je prošle sedmice osuđen na deset meseci uslovnog zatvora, jer je neovlašćeno napustio mesto u kom se nalazio.
Prema zvaničnim podacima vlasti, od početka operacije u Avganistanu Francuzi su evakuisali 2.834 lica, od kojih su 2.600 Avganistanci.
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
OTAC LjUBA RANKOVIĆ TUGUJE: Sin mu preminuo u 41. godini - "Na spomeniku mu piše..."
NEMA većeg iskušenja, niti većeg bola nego nadživeti svoje dete. I ne postoji čovek, bio on vernik ili ateista, koji se u tako strašnom trenutku neće zapitati zašto je Bog to dozvolio.
11. 04. 2026. u 11:40
Komentari (0)