TALIBANSKA VLADA BEZ ŽENA: Mogu samo da rade kao činovnice u ministarstvima, policiji i pravosuđu

DOK se čeka objava talibana o sastavu nove vlade u Kabulu, jedno je sigurno - u njoj neće biti žena! Portparol talibana Zabinulah Mudžahid je za italijanski list "Republika" rekao da Avganistanke mogu da rade u ministarstvima, policiji ili, na primer, kao pomoćnice u pravosuđu.

ТАЛИБАНСКА ВЛАДА БЕЗ ЖЕНА: Могу само да раде као чиновнице у министарствима, полицији и правосуђу

Foto: Tanjug/AP Photo

"Al Džazira" je prethodno objavila da u novoj vladi Avganistana neće biti nijedan zvaničnik iz prethodne administracije. Kako prenosi TASS, na pitanje kada će biti predstavljena nova vlada, on je rekao da će talibani formirati vladu nacionalnog jedinstva što je pre moguće.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (1)

SLOBODA KOJOJ JE TEŠKO ODOLETI: Zašto ovog leta svi žele da probaju SUP dasku?