POŽAR NA SVETOJ GORI: Sa vatrom se bori 39 vatrogasaca, 11 vozila, dva aviona i dva helikoptera (VIDEO)

07. 09. 2021. u 20:24

U ŠUMSKOM području na Svetoj Gori, danas je izbio požar. Vatrogasci su se odmah preselili na mesto koje se nalazi u blizini Agia Ana.

ПОЖАР НА СВЕТОЈ ГОРИ: Са ватром се бори 39 ватрогасаца, 11 возила, два авиона и два хеликоптера (ВИДЕО)

Foto: Printskrin Facebook/Efthymios Volonakis-Vouleftiriotis

Na licu mesta radi 39 vatrogasaca, 11 vozila, dva aviona i dva helikoptera. Kako prenose grčki mediji, monaške ćelije u ovoj oblasti su u opasnosti od požara.

Požar je izbio na nepristupačnom mestu, a prema tvrdnjama monaha u okolini, duvaju vetrovi, pa je gašenje dodatno otežano.

 

- Iako u tom području duvaju jaki vetrovi, čini se da se situacija popravila. Bilo je oko osam ujutru kada sam saznao. Sve je počelo neznano kako - kažu iz skita Agia Ana, koji pripada svetom manastiru Velika Lavra.

Požar je izbio u pravcu plaže, a ugroženo je i nekoliko ćelija.

- Avioni stalno lete, dok su vatrogasna jedinica i obalska straža na licu mesta - potvrđuju nadležni.

(Blic)

BONUS VIDEO: SRBI SPASAVALI SELA I ŠUME OD POŽARA: Direktno iz Grčke načelnik Čaušić opisao kako je izgledala bor

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.

30. 09. 2025. u 20:58

Komentari (0)

SPEKTAKL KOJI ĆE GLEDATI CELI SVET: Barselona dočekuje akutelnog šampiona Evrope!