MOŽE BITI I NA KRIMU: Zelenski može doći u Moskvu na sastanak s Putinom
PREDSEDNIK Ukrajine Vladimir Zelenski moraće da pristane na sastanak sa ruskim liderom Vladimirom Putinom na Krimu ili u Moskvi, izjavio je bivši poslanik Vrhovne rade Evgenije Murajev televiziji "NAŠ".

Foto EPA
- Ako je Zelenski ranije i birao gde može biti održan sastanak, sada je to pitanje. Sastanak će najverovatnije biti održan u Moskvi… Može biti i na Krimu - rekao je Murajev.
Na pitanje voditelja, da li bi sastanak mogao biti održan u Minsku, bivši poslanik Vrhovne rade naveo je da, iako je verovatnost mala, ona ipak postoji.
- I Belorusija bi za Zelenskog bila ponižavajuća, nakon toga što je ukrajinska vlast na diplomatskom nivou uradila sa Belorusijom, sa Lukašenkom - dodao je on.
Murajev je objasnio da je Ukrajina više zainteresovana za sastanak Zelenskog i Putina. Po mišljenju Murajeva, samit sa ruskim liderom je od krucijalnog značaja za Kijev zbog rešavanja krize u Donbasu, tranzita gasa i teškog ekonomskog stanja u zemlji.
U nedelju je šef ukrajinske diplomatije Dmitrij Kuleba saopštio da je Zelenski spreman da se sastane sa Putinom, nakon čega je Moskva objavila da Kijev izbegava kontakte sa Moskvom po ovom pitanju. Sam Putin je izjavio da je situacija u odnosima Rusije i Ukrajine nenormalna i neprirodna i izrazio nadu da će se odnosi poboljšati, "što pre, to bolje".
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
PO PRVI PUT: Ruski mirovnjaci uvežbavaju taktiku "driftovanja" minobacača u Nagorno-Karabahu
Preporučujemo

PUTIN SPREMAN ZA SASTANA SA ZELENSKIM: Kijev nema volju za poboljšanjem odnosa!
05. 09. 2021. u 15:02

UKRAJINSKI GENERAL: Odbijajući dogovor sa Moskvom, Kijev nas tera da se grejemo na drva
05. 09. 2021. u 14:45

ZELENSKI U AMERICI VODI KAMPANjU PROTIV MOSKVE: "Ruski gas je najprljaviji na svetu"
31. 08. 2021. u 22:37

RASPOREĐENO 110.000 VOJNIKA, RUSI KREĆU U ZAVRŠNI UDAR NA POKROVSK: "Sa time bi mogli zauzeti srednje veliku evropsku državu"
RUSIJA ne pokazuje znakove povlačenja u ratu protiv Ukrajine. Naprotiv, Moskva je pojačala dalekometne udare na ukrajinske gradove i napade duž cele linije fronta. Vojni stručnjaci ističu da je ruska strana usvojila nove taktike, oslanjajući se na masovnu upotrebu dronova i malih diverzantskih jedinica, piše The New York Times.
10. 08. 2025. u 20:18

EVO KO JE TROSTRUKI UBICA IZ GNjILANA: Bio u društvu sa Kurtijem, Osmanijevom i Haradinajem
TRI osobe su ubijene, a nekoliko je ranjeno u pucnjavi koja se dogodila danas u Gnjilanu, dok je osumnjičeni napadač u bekstvu, prenela je Koha. Bolnica u Gnjilanu saopštila je da je na licu mesta konstatovana jedna smrt, a da su dve osobe prebačene u Urgentni centar bez znakova života.
10. 08. 2025. u 18:11

Ovako izgleda kuća Milana Borjana koja je demolirana: Lopov odneo i snimač video nadzora (FOTO)
"HVALA policiji grada Beograda na brzoj reakciji i sjajnom odnosu prema poslu."
11. 08. 2025. u 09:52
Komentari (0)