ZAHAROVA O PLANU NATO-a: Slanje izbeglica iz Avganistana u Centarlnu Aziju katastrofa za evropske zemlje

Tatjana Marković

09. 09. 2021. u 00:07

MOGUĆI plan NATO-a da razmesti avganistanske izbeglice u zemlje Centralne Azije može postati katastrofa za evropske zemlje, napisala je danas portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova na svom kanalu Telegram.

ЗАХАРОВА О ПЛАНУ НАТО-а: Слање избеглица из Авганистана у Центарлну Азију катастрофа за европске земље

Foto: EPA

Ona je iznela svoj komentar na izveštaje da su evropske zemlje nudile novac i resurse Tadžikistanu, Turkmenistanu i Uzbekistanu ako pristanu da prime avganistanske izbeglice, preneo je TASS.

- I ovo je pravi katastrofalan plan ako NATO saveznici proguraju nasilno otvaranje avganistanskih granica sa susednim zemljama. Udariće Evropu kao tona cigli. Iako izgleda da to još ne razumeju - primetila je ona.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PLJESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.

14. 10. 2025. u 13:06

Komentari (4)

ISTINA IH UBIJA - KOSOVO JE SRBIJA: Savet bezbednosti UN obrukao lažnu državu (FOTO)