PRETNJA ZA TURSKU: Erdogan otkrio šta očekuje od Rusije

PREDSEDNIK Turske Redžep Tajip Erdogan je uoči predstojećeg sastanka sa ruskim liderom Vladimirom Putinom u Sočiju izjavio da očekuje „drugačiji pristup Rusije prema Siriji“.

ПРЕТЊА ЗА ТУРСКУ: Ердоган открио шта очекује од Русије

Foto: EPA

- Sirijski režim (predsednika Bašara Asada) faktički predstavlja pretnju za južne delove naše zemlje. Od Rusije, kao prijateljske zemlje, očekujem solidarnost i drugačiji pristup Siriji - rekao je Erdogan.

Kako je dodao, „ima ozbiljna očekivanja od pregovora sa Putinom o Siriji“.

Takođe je naglasio da „Ankara teži da podigne bilateralne odnose sa Rusijom na kvalitativno novi nivo“.

Lideri Rusije Vladimir Putin i Turske Redžep Tajip Erdogan sastaće se 29. septembra u Sočiju. Kako je precizirao turski predsednik, sa Putinom će, između ostalog, razgovarati i o „rusko-turskim odnosima i situaciji u Siriji“.

S tim u vezi, dodao je da računa na to da će nakon sastanka s ruskim kolegom „biti doneta važna odluka“ sa stanovišta bilateralnih odnosa koji će zatim „ući u aktivniju fazu“.

(Sputnjik)

BONUS VIDEO - SNIMAK KOJI GLEDA CEO SVET: Ovako talibani slave pobedu u Avganistanu

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

Društvena odgovornost kao temelj poslovanja kompanije Meridianbet