KINA PRIVRŽENA PRINCIPU: Neće prva upotrebiti nuklearno oružje
KINA je privržena principu da neće prva upotrebiti nuklearno oružje, stav Pekinga je po tom pitanju dosledan i jasan, izjavila je portparolka Ministarstva spoljnih poslova Kine Hua Čunjing na brifingu.
Foto Tanjug/AP
- Nuklearna politika Kine je jasna i dosledna, Kina se aktivno zalaže za potpunu zabranu i konačno likvidiranje nuklearnog oružja, Kina se obavezala da nikada i ni pod kojim uslovima neće prva koristiti nuklearno oružje - istakla je Hua Čunjing.
Takođe je naglasila da svako ima pravo da izrazi svoje mišljenje.
Prema njenim rečima, Kina se nada da će SAD uzeti u obzir zabrinutost drugih zemalja u vezi sa američkom strategijom u oblasti nuklearnog naoružanja.
- Nadamo se da će SAD poslušati poziv Kine i preduzeti odlučne mere kako bi osigurale da nuklearno oružje igra sve manju ulogu u američkoj strategiji nacionalne bezbednosti. Vašington mora uzeti u obzir legitimnu zabrinutost drugih zemalja - zaključila je ona.
Ranije je list „Dejli mejl“ javio da je bivši zamenik generalnog sekretara UN za ekonomska i socijalna pitanja Ša Zukang rekao da bi Peking trebalo da odustane od svoje politike zabrane prve upotrebe nuklearnog oružja i pruži otpor novim savezima koje stvara Vašington. Konkretno, radi se o savezu AUKUS između Sjedinjenih Američkih Država, Australije i Velike Britanije: on pokazuje sve veće vojno prisustvo ovih zemalja u susedstvu Kine, smatra diplomata.
Bonus video:
PANIKA U AMERICI: Trupe, duge cevi, vanredno stanje... Šta sledi narednih dana?
(Sputnjik)
Preporučujemo
NATO POZIVA KINU: Pridružite se sporazumu o ograničenju širenja atomskog oružja
07. 09. 2021. u 14:55
"MOŽETE DA POGODITE RUSKE RAKETE": Čime Amerika želi da naoruža Ukrajinu
26. 09. 2021. u 22:48
PESKOV JASAN: Mudro ćemo odgovoriti ako SAD opet uvedu sankcije ruskim zvaničnicima!
26. 09. 2021. u 22:25
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
SAŠI OTKRIVENO TEŠKO OBOLjENjE Doktor ostao u čudu: "Ovo nisam video u zadnjih 20 godina"
"OD srednje škole muku mučim s tim..."
10. 04. 2026. u 09:52
Komentari (0)