TALIBANI POSLALI PISMA SVIM MEDIJIMA: Sve novine će morati da sarađuju sa vladinim centrom

Новости онлајн

03. 10. 2021. u 10:09

NEKOLIKO avganistanskih medija ove nedelje je dobilo pisma od talibana, sa uputstvima, koja uključuju i način na koji grupa želi da se identifikuje u izveštajima.

ТАЛИБАНИ ПОСЛАЛИ ПИСМА СВИМ МЕДИЈИМА: Све новине ће морати да сарађују са владиним центром

Foto: Tanjug/AP Photo

U pismu, do kojeg je stigao Glas Amerike, kaže se da novinske organizacije treba da se pozivaju na talibane koristeći njihovo zvanično ime i da se zabranjuje novinskim organizacijama da ohrabruju "našu mladu generaciju da napušta zemlju" i promovišu druge religije osim islama.

Naređenja su izložena u pismu koje je 25. septembra poslato glavnim novinskim grupama širom zemlje, a potpisao ga je privremeni zamenik talibanskog ministra informisanja i kulture Zabihulah Mudžahid.

Talibani su ranije ustanovili zaseban skup smernica kojih bi mediji trebalo da se pridržavaju, a koji je uključivao i traženje od novinara da "pripremaju detaljne izveštaje" u koordinaciji sa vladinim medijskim centrom.

Zapratite Nportal na Fejsbuku 

Bonus video:

PROTEST ŽENA U KABULU: Traže da se zaštite njihova prava od Talibana

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PLJESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.

14. 10. 2025. u 13:06

Komentari (0)

NOVI ŽIVOT ROMANA ABRAMOVIČA: Ćerka mu napala Putina, preživeo pokušaj trovanja, sad počinje mega-povratak u fudbal!