STRANCIMA RAMPA ZA AUSTRALIJU DO 2022: Prioritet vlastima u Kanberi nisu inostrani turisti
AUSTRALIJSKI premijer Skot Morison rekao je da će strane turiste primati tek od sledeće godine. Govoreći o otvaranju granica, zatvorenih od marta 2020. godine, Morison je precizirao da na listi prioriteta nisu strani turisti i da će oni u Australiju moći da uđu od 2022. godine.
Foto: EPA
- Ako ste dvostruko vakcinisani u inostranstvu i boravite u Australiji, ako ste australijski državljanin i ako ste član porodice možete putovati - rekao je Morison.
Kako je kazao, sledeći prioritet su oni koji u Australiju dolaze zbog obrazovanja.
- Oni su studenti koji se vraćaju. Verujem da ćemo sledeće godine primiti međunarodne posetioce - rekao je australijski premijer.
U Australiji se očekuje da će procenat potpuno vakcinisanih do kraja oktobra doseći 80 odsto. Trenutno je 57,4 odsto građana završilo imunizaciju, a 79,9 odsto je primilo najmanje jednu dozu.
Uprkos strogim merama koje su preduzete od 25. januara 2020. godine, kada je virus prvi put zabeležen u Australiji, ukupno je 115.859 ljudi bilo pozitivno na koronavirus, a od posledica zaraze je preminulo 1.355.
Preporučujemo
RAT NA BLISKOM ISTOKU: Vens sleteo u Pakistan, Kina sprema masovnu isporuku naoružanja Iranu
11. 04. 2026. u 07:34 >> 09:11
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
SAŠI OTKRIVENO TEŠKO OBOLjENjE Doktor ostao u čudu: "Ovo nisam video u zadnjih 20 godina"
"OD srednje škole muku mučim s tim..."
10. 04. 2026. u 09:52
Komentari (0)