NJU DELHIJU PRETI NESTAŠICA STRUJE: Zalihe uglja presušuju za tri dana
PREMIJER Nju Delhija Arvind Kedžrival upozorio je na predstojeću krizu struje u indijskoj prestonici zbog nestašice uglja.
Foto: Elektroprivreda
Kedžrival je izjavio rekao je da je pozvao saveznu vladu premijera Narendre Modija da dodeli više uglja i gasa elektranama koje snabdevaju federalnu teritoriju Nju Delhi, jer su mnoge elektrane tokom nedelje imale zalihe za samo jedan dan, piše Rojters.
"Delhi bi mogao da se suoči sa krizom", objavio je Kedžrival na svom Tviter nalogu.
Više od polovine od 135 elektrana u Indiji je na ugalj, koje snabdevaju oko 70 odsto električne energije u zemlji, koje imaju zalihe koje će trajati manje od tri dana, preneo je Rojters u petak.
Savezna vlada je, međutim, uverila javnost da u zemlji postoji dovoljna količina električne energije.
Preporučujemo
SVETU PRETI ENERGETSKA KRIZA: Karbon taksama izazvali rekordnu emisiju štetnih gasova
09. 10. 2021. u 14:44
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio
BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.
02. 12. 2025. u 12:35
Komentari (1)