OSUJEĆENA ZAVERA U ALŽIRU: Separatiste podržava Izrael i još jedna afrička zemlja
ALŽIRSKE snage bezbednosti osujetile su zaveru koja je imala za cilj oružani napad separatista uz podršku "cionističckog entiteta" (Izrael) i jedne severnoafričke zemlje, javila je danas alžirska TV Enahar.

Foto tanjug/AP
U izveštaju alžirske TV navodi se da je uhapšeno sedamnaest pripadnika separatističke grupe MAK, koju su vlasti Alžira proglasile terorističkom organizacijom i da su zaplenjena dokumenta koja ukazuju na stalni kontakt sa "cionističkim entitetom" i naoružavanje, prenosi Rojters.
Vlada je u avgustu optužila MAK i još jednu organizaciju da stoje iza razornih šumskih požara koji su devastirali nekoliko alžirskih provincija, ali i ugrozile Tizi Vuzou, jedan od najvećih gradova, tvrdeći da su delovale uz podršku Maroka i Izraela.
Alžir je u avgustu prekinuo diplomatske odnose sa Marokom, navodeći kao razlog neprijateljske akcije te zemlje s kojom je već decenijama u lošim i zaoštrenim odnosima.
Preporučujemo

NOVI POTEZ ALŽIRA PROTIV FRANCUSKE: Zatvoren vazdušni prostor za vojne avione
04. 10. 2021. u 09:06

ZBOG VEZA BAKUA SA TEL AVIVOM: Iran na granici sa Azerbejdžanom počeo vojne vežbe
01. 10. 2021. u 23:19

UKRAJINA IZDALA UPOZORENjE: Rusi će noćas lansirati raketu koja može da nosi nuklearno oružje
RUSIJA planira „trenažno“ lansiranje interkontinentalne balističke rakete RS-24 „Jars“ u noći između 18. i 19. maja, saopštila je ukrajinska vojna obaveštajna služba (GUR) 18. maja.
18. 05. 2025. u 15:55

INCIDENT U DRUGOM KRUGU IZBORA U RUMUNIJI: Policija izvela predsedničkog kandidata sa biračkog mesta (VIDEO)
RUMUNSKI predsednički kandidat i lider nacionalističke stranke Alijansa za ujedinjenje Rumuna Đorđe Simion i favorit na prošlogodišnjim poništenim izborima, Kalin Đorđesku, policija je izvela sa biračkog mesta u Mogošoaji (predgrađu Bukurešta).
18. 05. 2025. u 09:54

DOSTA CENZURE I ĆUTANjA Evrosong skandal, oglasio se premijer Španije: "A Rusiju ste mogli?"
DVOSTRUKI aršini...
19. 05. 2025. u 19:03
Komentari (0)