UTOPILO SE 11 UČENIKA: Tragedija na školskom izletu u Indoneziji
JEDANAEST učenika se utopilo, a 10 je spašeno na školskom izletu koji je organizovan zbog čišćenja reke u indonežanskoj provinciji Zapadna Java, potvrdile su danas vlasti.

Foto: Depositphotos
Lokalni zvaničnici saopštili su da je 150 učenika islamske srednje škole učestvovalo juče u čišćenju obale reke Kilur, kada je njih 21 skliznulo u vodu.
- Vremenske prilike su bile povoljne i nije bilo poplava. Ta deca koja su se utopila držala su se za ruke, jedan od njih se okliznuo, a drugi su za njim upali u vodu - naveo je lokalni zvaničnik, prenosi AP.
Meštani i spasilački tim uspeli su da izvuku 10 učenika, koji su transportovani u obližnju bolnicu, a neki izveštaji navode da su oni pokušavali da pređu reku, koja je popularna po raftingu, kada su upali.
Kiše uzrokuju česta klizišta i poplave u Indoneziji, a u februaru 2020. u poplavi je poginulo najmanje šest učenika, koji su se utopili u reci u okrugu Sleman na ostrvu Javi.
(Telegraf)
Preporučujemo

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

NI LAUŠ NIJE PRIMETIO DO KRAJA SNIMANjA: Najluđa greška iz "Boja na Kosovu"
LAUŠEVIĆ je o snimanju filma "Boj na Kosovu" pisao u knjizi "Godina prođe, dan nikad".
28. 04. 2025. u 10:32
Komentari (0)