NEMCI BRANE SEVERNI TOK 2: Trasport gasa ne ugrožava nikoga!
TRANSPORT ruskog gasa u Nemačku preko kontroverznog gasovoda Severni tok 2 neće ugroziti snabdevanje najvećih evropskih ekonomija, ni Evropsku uniju, saopštilo je danas ministarstvo ekonomije Nemačke.

Foto Arhiva
Iako je gasovod spreman da isporučuje gas, još nedostaje sertifikat Federalne agencije nemačke (gasne) mreže, a analiza ministarstva je ključni uslov da to regulatorno telo nastavi proces sertifikovanja, preneo je Rojters.
- U svojoj analizi Savezno ministarstvo privrede zaključilo je da izdavanje sertifikata ne ugrožava sigurnost snabdevanja gasom Nemačke i Evropske unije - navodi se u saopštenju ministarstva.
Takođe se predočava da je ministarstvo dostavilo svoju analizu regulatornom telu nakon razgovora sa susednim zemljama EU i dodaje da su Italija, Austrija, Poljska, Češka, Mađarska, Estonija, Letonija i Litvanija dobile priliku da učestvuju u konsultacijama.
Nemački regulator ima rok do početka januara da sertifikuje gasovod, ali bi odluku mogao doneti i ranije.
Nakon što regulatorno telo da svoju preporuku taj dokument se šalje Evropskoj komisiji koja ima rok od dva meseca da se izjasni.
BONUS VIDEO:
RUSI NA TVITERU POSTAVILI VIDEO IZ SRBIJE: "Čuvar reda" u Kraljevu

RASKOMADAO TELA GEJ PARA, GLAVE STAVIO U ZAMRZIVAČ: Poroti se smučilo zbog monstruoznog snimka, jedan nije došao na suđenje (FOTO)
KOLUMBIJSKI državljanin Jostin Andres Moskera (35) proglašen je krivim za dvostruko ubistvo u slučaju koji je šokirao britansku javnost.
21. 07. 2025. u 18:43

ŠOK PRIZOR NA EVZONIJU: Čovek stigao na granicu u ovo vreme, nema žive duše! Evo kada da krenete put Grčke
LETNjI odmor za mnoge građane Srbije i regiona započinje u beskrajnom redu na graničnom prelazu Evzoni, na ulazu iz Severne Makedonije u Grčku.
20. 07. 2025. u 11:15

Naučnici ajkulama spustili mrtvu kravu na 1.629 metara dubine - nisu mogli da veruju šta su ribe uradile (VIDEO)
"TO POKAZUJE strategiju preživljavanja kod vrsta koje se ne hrane usamljeno."
14. 07. 2025. u 13:06
Komentari (0)