ORKANSKI VETAR U AUSTRALIJI: Čupao krovove i obarao drveće, 450.000 domova ostalo bez struje (VIDEO)
ZBOG jakog vetra u gradu Melburnu i širom australijske države Viktorije bez struje je ostalo više od 450.000 domova.
Foto: AP
Vetar je čupao krovove i obarao drveće, a elektroenergetska kompanija je saopštila da je šteta velika, najavljujući da pojedini potrošači neće imati struju tokom predstojećeg vikenda ili čak početkom sledeće nedelje.
Služba za hitne slučajeve australijske države Viktorija saopštila je da je primila više od 2.500 poziva za pomoć, a da je oko 300 ljudi prijavilo štetu na imovini.
Bez interneta je oko 125.000 domaćinstava, pojedini vozovi ne saobraćaju, a nekoliko centara za vakcinaciju je zatvoreno zbog nevremena.
Meteorolozi su saopštili da su na nekoliko mesta zabeleženi najjači udari vetra u proteklih deceniju ili više, navodeći da su udari dostizali 165 kilometara na sat.
Oluja je izazvala štetu i u gradu Adelejd, gde je bez struje 30.000 domaćinstava i preduzeća.
Preporučujemo
ZA DAN OBOLELO VIŠE OD 28.000: U Nemačkoj sve više pacijenata na intenzivnoj nezi
29. 10. 2021. u 09:29
DRAMATIČNO UPOZORENjE ORBANA: Situacija je opasna, Evropa je na pragu rata
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je danas da je situacija opasna i da je Evropa na pragu rata.
15. 11. 2025. u 18:52
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
Policija uletela na svadbu, HAPSI MLADU - a tek objašnjenje! Ovo je LUDNICA (VIDEO)
ČAK i na najlepšim svadbama ponekad se dese nepredviđene situacije, sitne greške ili čak veći incidenti.
14. 11. 2025. u 16:23
Komentari (0)