BILI SMO NESPRETNI! Bajden se izvinio Makronu zbog afere oko prodaje podmornica
AMERIČKI predsednik Džo Bajden izvinio se svom francuskom kolegi Emanuelu Makronu zbog načina na koji je objavljen ugovor o podmornicama sa Velikom Britanijom i Australijom, nazvavši taj potez „nespretnim“.
Foto Tanjug/AP
- Ono što smo uradili bilo je nespretno i nije urađeno sa puno poštovanja. Imao sam utisak da su se dogodile određene stvari koje se nisu dogodile. Francuska je ekstremno uvažen partner, rekao je Bajden i dodao da je Francuska „samostalna sila sa kojom imamo iste vrednosti“.
Foto Tanjug/AP
Bajden i Makron sreli su se u Rimu pred sastanak G20.
Francuski predsednik rekao je da „treba gledati u budućnost“.
Bajden je Makronu rekao da je impresioniran kako je Francuska bila unapred obaveštena da će njen ugovor sa Australijom o isporuci konvencionalnih podmornica biti otkaza u da je to znala pre nego što je saopšteno da će biti formiran AUKUS, sporazum SAD, Britanije i Australije prema kom će Kanbera dobiti nuklearne podmornice, prenosi RT.
rs.sputniknews.com
Preporučujemo
ŠTITE IH S-400 I “PANCIRI”: Nuklearne podmornice na Kamčatki nedodirljive (VIDEO)
27. 10. 2021. u 17:16
PODMORNICA CRNA RUPA POJAČALA RUSKU FLOTU: Nečujno podvodno plovilo naoružano raketama kalibar
12. 10. 2021. u 20:05 >> 20:06
INCIDENT U JUŽNOM KINESKOM MORU: Udes američke nuklearne podmornice, 11 mornara povređeno
08. 10. 2021. u 00:05 >> 01:13
IDEJA ZA „UBISTVO U ORIJENT EKSPRESU “ ROĐENA U SRBIJI: 50 godina od smrti Agate Kristi - "kraljice zločina"
KADA je Agata Kristi dvadesetih godina prošlog veka sela u legendarni Orijent ekspres, nije mogla ni da sluti da će joj upravo taj voz, njegovi putnici i predeli kroz koje je prolazio, podariti jednu od najslavnijih priča u istoriji književnosti.
21. 01. 2026. u 16:48
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
MIRA ADANjA POLAK PRODALA SVU IMOVINU Nije ostalo ništa: "Sve što je moglo da se proda, prodala sam..."
PRIVATNOST nikada nije delila sa širokim auditorijumom...
20. 01. 2026. u 09:05
Komentari (3)