NA KOVID ODELJENJIMA 90% PACIJENATA NEVAKCINISANO: Bugarska se suočava sa prepunim bolnicama
BUGARSKA se suočava sa punim bolnicama, pošto se na brojnim kovid odeljenjima u zemlji leči 7.553 ljudi, od čega je 656 na intenzivnoj nezi, a prema današnjim podacima zdravstvenih službi, 90 odsto pacijenata je nevakcinisano.
Foto: D. Milovanović
Bugarski zdravstveni zvaničnici za ovakvo stanje krive javno nepoverenje u vakacine i vladu, pošto je samo jedan od četiri punoletna građana vakcinisan, preneo je AP.
Bugarska je danas prijavila 5.178 novozaražnenih korona virusom i 124 smrtna slučaja.
Različitim metodama testirano je 49.300 uzoraka, a ukupan broj preminulih od početka pandemije je 23.718.
U prethodne dve nedelje, Bugarska je imala najveću stopu smrtnosti u Evropskoj uniji, dodaje se u tekstu američke novinske agencije.
Preporučujemo
NOVA AMERIČKO-IZRELSKA STUDIJA O FAJZERU: Evo koliko je zapravo efikasna ova vakcina
06. 10. 2021. u 19:49
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)