"POVERENJE JE KAO LJUBAV": Makron o sastanku sa Bajdenom (FOTO)
PREDSEDNIK Francuske Emanuel Makron izjavio je danas da je sastanak sa američkim kolegom Džozefom Bajdenom u okviru samita G20 u Rimu pomogao da se obnovi poverenje između dve savezničke zemlje nakon nesuglasica koje su nastale zbog uspostavljanja bezbednosnog pakta AUKUS.
Foto: Tanjug/AP Photo/Evan Vuči
- Poverenje je kao ljubav, deklaracije su dobre, ali je dokaz bolji", rekao je Makron novinarima nakon sastanaka sa Bajdeom - preneo je Rojters.
Bajden je prethodno izjavio da su u Vašingtonu bili "nespretni" kada nisu saopštili Francuskoj za AUKUS, koji čine SAD, Velika Britanija i Australija.
- Da iskoristim engleski izraz, ono što smo uradili bilo je nespretno. Nije bilo urađeno u pravom maniru - rekao je Bajden, a preneo "Njujork post".
On je, takođe, rekao da je bio pod utiskom da se određene stvari koje su se desile, zapravo nisu dogodile.
- Bio sam pod utiskom da je Francuska bila obaveštena (o AUKUS-u) odavno. Iskreno, nisam znao da niste bili obavešteni - rekao je Bajden Makronu.
BONUS VIDEO:
POGLEDAJTE: Ovako je Makron dočekao predsednika Vučića
Preporučujemo
BILI SMO NESPRETNI! Bajden se izvinio Makronu zbog afere oko prodaje podmornica
29. 10. 2021. u 20:02
IRANSKI "OREŠNIK" POGODIO KOMANDU IDF: Poginuli visoki oficiri; General Kejn: Rano je za kraj rata; Komandant Kuds uhapšen
NASTAVLjAJU se vazdušni udari na Bliskom istoku. SAD i Izrael nastavljaju da gađaju Iran, dok iranske snage uzvraćaju napadima na izraelske gradove i američke baze i diplomatska predstavništva u regionu.
04. 03. 2026. u 06:59 >> 20:46
"RASPOREDIO SAM VOJSKU NA 75 LOKACIJA" Orban: Ukrajina digla u vazduh "Severni tok", to se ne sme ponoviti sa "Družbom"
MAĐARSKI premijer Viktor Orban objavio je video na mreži Iks u kojem je poručio da je mađarska vojska raspoređena na desetinama lokacija kako bi zaštitila energetsku infrastrukturu zemlje. Orban navodi da postoji pretnja od mogućih ukrajinskih sabotaža zbog tenzija oko ruskih energetskih isporuka i rata na Bliskom istoku.
04. 03. 2026. u 13:43
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)