BRITANSKI NOSAČ AVIONA POD BUDNIM OKOM: Ruski izviđački brod prati „Kraljicu Elizabetu“ u Arapskom moru
RUSKI izviđački brod prati britansku grupu brodova na čelu sa nosačem aviona „Kraljica Elizabeta“ koja se nalazi u blizini obala Omana u Arapskom moru, navodi vojni sajt „Hisutton“.

Foto: Twitter@DefenceHQ
Kako pokazuju snimci evropskih satelita, vojni brod, navodno ruski „Kildin“, primećen je 1. novembra, nakon što je isplovio iz luke Maskat.
Na sajtu su objavljene fotografije broda u luci Maskat, pored holandske fregate „Evertsen“ koja je deo britanske grupe brodova. Nakon što je holandski brod isplovio 1. novembra, i ruski brod je istog dana napustio luku.
Ministarstvo odbrane Rusije za sada nije komentarisalo ovu vest.
Ranije su se na društvenim mrežama pojavile fotografije, navodno, ruskog broda kako prolazi kroz Bosfor na putu za Sredozemno more.
rs.sputniknews.com
Preporučujemo


TAJNO RUSKO ORUŽJE: Američki mediji o novom avionu za osmatranje i navođenje (VIDEO)
06. 11. 2021. u 19:31

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"CINIČAN - U POZITIVNOM SMISLU": Moskva o Trampovim pokušajim da okonča ratove
PRISTUP američkog predsednika Donalda Trampa u vođenju diplomatije kroz sklapanje trgovinskih dogovora "prilično je ciničan", ali u pozitivnom smislu, izjavio je u petak predstavnik Kremlja Dmitrij Peskov.
05. 09. 2025. u 19:51
Komentari (0)