SPAS OD ZAPADNE "DEMOKRATIJE": Amerikanac traži azil u Belorusiji - Život mi je uništen
EVAN Njumen, kojeg federalna policija traži zbog navodnog napada na policiju tokom upada u Kapitol, ilegalno je prešao belorusku granicu i zatražio azil u toj državi, javlja beloruska televizija.
Foto: Printskrin
Komentarišući optužbe, Njumen je rekao da optužnica protiv njega sadrži šest tačaka, ali da "ne veruje da je počinio bilo kakav zločin".
Tvrdi da su mu poslovi u SAD uništeni posle protesta na Kapitol hilu i akcija pokreta "Životi crnaca su važni", javlja beloruska televizija.
Evan Njumen je, navodno, uspeo da uđe na belorusku teritoriju kroz guste šume na granici sa Ukrajinom, nakon čega ga je privela granična policija.
Navodi da je, posle objavljivanja poternice, angažovao advokata i počeo da se krije. Advokat mu je savetovao da ode na poslovni put u Evropu, jer će na taj način "dobiti vreme".
U Italiju je, tako, stigao u martu, zatim vozom u Švajcarsku, odakle je automobilom otišao u Nemačku. U Ukrajinu je sredinom marta stigao iz Poljske.
U Belorusiju je pobegao jer je "primetio da ga nepoznate osobe prate".
(RTS)
BONUS VIDEO: ANGELI MERKEL ZAZVONIO TELEFON NA SASTANKU SA PUTINOM - Njegova reakcija će vas oduševiti
Preporučujemo
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)