IZ KUĆE SE ČULA VRISKA Pobesneli pas izgrizao dečaka nasmrt dok se igrao kod drugara u Južnom Velsu
DESETOGODIŠNjEG dečaka nasmrt je izgrizao pomahnitali pas dok je bio u poseti kod prijatelja posle škole u selu Penirheol u Južnom Velsu.
Foto: Depositphotos
Pomahnitali pas rase američki pitbul koji je ubio dečaka u kući njegovog drugara, ugrizao je mušteriju u obližnjoj radnji i nasrnuo na dete samo nekoliko dana ranije.
Policija je pozvana nakon što su se čuli vrisci iz kuće u kojoj su se deca igrala posle škole. Desetogodišnjeg dečaka je na licu mesta usmrtio podivljali pas kojeg je u ponedeljak ubio policijski strelac, piše Miror.
Dok su komšije u šoku od tragedije, ispostavilo se da je pas, za koga se veruje da je tip američkog pitbula, navodno ugrizao čoveka koji je tokom vikenda kupovao u blizini.
Radnik u lokalnoj prodavnici, rekao je da je pas nedavno doveden u tu oblast i da se porodica dobrovoljno prijavila da se brine o njemu nekoliko sati kao usluga vlasniku.
- Dečak je bio u kući sa svojim prijateljem kada ga je pas napao, to je borbeni pas, amerčki pitbul, nije u selu dugo. Pre nekoliko dana bio je vezan ispred radnje u kojoj radim. Jedna mušterija se sagnula da ga pomazi, a pas ga je ujeo za ruku. To je bio prilično gada ugriz, istakao je prodavac.
Drugi meštanin je rekao da se radi o velikom psu i da je pre nekoliko dana napao i njihovog trogodišnjeg sina prilikom dolaska u prodavnicu.
- Nije bio kućni ljubimac, on je vodio vlasnika u šetnju. Bio je ogroman, rekao je.
Na mesto tragedije stiglo je više vozila hitne pomoći.
Dečak je preminuo na licu mesta, rekao je portparol policije i dodao je da su službenici ubili psa pucajući iz pištolja.
BONUS VIDEO - EKSPLOZIJA U POLICIJSKOJ STANICI: Povređeno 13 policajaca i dva prolaznika
(Kurir)
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)