VAKCINIŠU DECU OD PET GODINA: U Beču od danas imunizacija najmlađih protiv virusa korona
U BEČU je danas, na osnovu odluke gradskih vlasti, počela vakcinacija dece od pet godina protiv virusa korona, iako Evropska agencija za lekove još nije odobrila vakcinu za uzrast od pet do 11 godina.

Foto: Profimedia
Prijava za vakcinaciju pokrenuta je u subotu i do sada je prijavljeno 9.200 dece. Vakcinacija dece se sprovodi na najvećem punktu za vakcinaciju, u "Austria Center Vienna" od 7 do 10 i od 15 do 19.45 sati.
Dnevno će, u prvoj fazi, kako su najavile bečke vlasti, biti vakcinisano oko 200 dece, a pre davanja vakcine pedijatri će razgovarati sa roditeljima i decom. Deci se daje manja količina vakcine Biontek/Fajzer, a o dozi odlučuje lekar, i ona zavisi od zdravstvenog stanja i telesne težine deteta.
Nakon pilot faze akcija vakcinacije dece biće proširena, najavljuju bečke vlasti. Gradonačelnik Beča Mihael Ludvig saopštio je da su svi aktuelno raspoloživi termini za vakcinaciju dece popunjeni. Ukazao je da će uskoro biti ponuđeni novi termini.
U ostalim austrijskim pokrajinama nije počela vakcinacija za decu ispod 12 godina, jer se čeka odobrenje Evropske agencije za lekove, jedino je Beč odlučio da tu mogućnost ponudi pre odobrenja zbog velikog interesovanja.

EKSKLUZIVNO - GENERAL PONOVO U SVOJOJ SRBIJI: Nebojša Pavković sleteo u Beograd (FOTO)
GENERAL Nebojša Pavković sleteo je u Srbiju.
28. 09. 2025. u 17:53

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (0)