PUTIN I LUKAŠENKO SE SLAŽU: To je apsolutno neprihvatljivo!
PREDSEDNICI Rusije i Belorusije Vladimir Putin i Aleksandar Lukašenko razgovarali su telefonom i tom prilikom saglasili su se da su apsolutno neprihvatljivi potezi Poljske na granici sa Belorusijom po pitanju korišćenja specijalne tehnike.
Foto: EPA
Kako je saopšteno iz Kremlja, Putin je sa Lukašenkom o situaciji na belorusko-poljskoj granici ponovo danas razgovarao telefonom, drugi put za nedelju dana.
- Predsednici su izrazili ozbiljnu zabrinutost u vezi sa neprihvatljivim i žestokim potezima poljskih graničara, uključujući i aktivno korišćenje sile i specijalne tehnike - precizira se.
Iz Kremlja navode i da je tokom razgovora Lukašenko obavestio Putina i o razgovoru koji je imao sa v. d. nemačkog kancelara Angelom Merkel 17. novembra.
BONUS VIDEO: BEBU PREBACUJU PREKO ŽIČANE OGRADE - Snimak nastao na aerodromu u Kabulu
Preporučujemo
POLjSKA KUPUJE "UBICE S-400": Varšava se naoružava, pazariće opake američke rakete
19. 11. 2021. u 10:18
PREMINUO SLAVNI GLUMAC: Vest potvrdila državna agencija, bio je miljenik mnogih generacija
GLUMAC Homajun Eršadi preminuo je u 78. godini nakon borbe sa rakom.
12. 11. 2025. u 16:25
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
PERSONA NON GRATA: "Tijana, šta će Tompson na tvom koncertu?"
"Pa, nikad se ne zna..."
12. 11. 2025. u 11:04
Komentari (0)