ČUVA STROGO POVERLJIVE PODATKE: Novi ruski laptop za bezbedno čuvanje tajni
NOVI laptop koji je napravljen u Rusiji omogućava da se bezbedno čuvaju strogo poverljivi podaci.

Foto: A. Stanković
Laptop je projekat kompanije „Roselektronika“ koja je deo holdinga „Rosteh“.
-Kompjuter ima ruski operativni sistem MSVS i modul za pouzdano preuzimanje podataka ‘Sobolj’ koji pruža zaštitu od neovlašćenog pristupa, naveli su u kompaniji. Prema rečima proizvođača, uređaj omogućava bezbedan rad sa strogo poverljivim podacima.
Laptop se najčešće koristi prilikom terenskih ispitivanja tehnike, vojnih vežbi i operacija. U „Roselektronici“ su rekli da će težina laptopa biti smanjena za 30 odsto i da neće izgubiti na kvalitetu zahvaljujući leguri magnezijuma. Detaljnije karakteristike uređaja nisu otkrivene.
Proizveden je u fabrici „Luč“ (Zrak) koja je deo koncerna „Sazvežđe“.
Generalni direktor fabrike „Luč“ je saopštio da su za ovaj laptop zainteresovani kupci iz naftne industrije. Prema njegovim rečima, kompjuter omogućava da se napravi pouzdana IT infrastruktura koja ne zavisi od teritorijalnih ili klimatskih uslova.
Sredinom leta je ruska kompanija „3Logic Group“ predstavila laptop koji može da zameni uređaje sličnog tipa iz inostranstva. Laptop je napravljen za državne kompanije i komercijalne organizacije i nije planiran za široku upotrebu.
rs.sputniknews.com
BONUS VIDEO: PREDSTAVLjENO BORBENO VOZILO "LAZANSKI": Otvoren Sajam naoružanja i vojne opreme "Partner 2021"
Preporučujemo

UKRAJINA IZDALA UPOZORENjE: Rusi će noćas lansirati raketu koja može da nosi nuklearno oružje
RUSIJA planira „trenažno“ lansiranje interkontinentalne balističke rakete RS-24 „Jars“ u noći između 18. i 19. maja, saopštila je ukrajinska vojna obaveštajna služba (GUR) 18. maja.
18. 05. 2025. u 15:55

INCIDENT U DRUGOM KRUGU IZBORA U RUMUNIJI: Policija izvela predsedničkog kandidata sa biračkog mesta (VIDEO)
RUMUNSKI predsednički kandidat i lider nacionalističke stranke Alijansa za ujedinjenje Rumuna Đorđe Simion i favorit na prošlogodišnjim poništenim izborima, Kalin Đorđesku, policija je izvela sa biračkog mesta u Mogošoaji (predgrađu Bukurešta).
18. 05. 2025. u 09:54

KAKO JE SMOKI SAZNAO DA IMA RAK MOZGA: Pred smrt imao jednu želju - dokazao da je bio velikan
LjUBIŠA Samardžić, jedan od najvoljenijih glumaca sa prostora bivše Jugoslavije, preminuo je 8. septembra 2017. godine u Beogradu, u 81. godini života. Iza njega su ostale desetine nezaboravnih uloga, legendarni osmeh i glas koji je govorio srcem. Otišao je tiho, dostojanstveno, baš onako kako je i živeo – kao gospodin, umetnik, otac, suprug i prijatelj.
20. 05. 2025. u 10:38
Komentari (0)