AMERIČKI MEDIJI: Bajden želi da isključi sankcije protiv „Severnog toka 2“ iz vojnog budžeta
ADMINISTRACIJA predsednika SAD Džozefa Bajdena pokušava da isključi sankcije protiv gasovoda „Severni tok 2“ iz godišnjeg vojnog budžeta zemlje preko svojih pristalica-demokrata u Kongresu, piše američki list „Forin polisi“.
Foto: AP Photo/Susan Walsh
Kako se navodi u članku, američki državni sekretar Entoni Blinken i drugi visoki predstavnici Bajdenove administracije prošle sedmice su lično kontaktirali telefonom pojedine američke kongresmene, pozivajući ih da ponište amandmane na vojni budžet za sledeću godinu koji predviđaju sankcije protiv kompanija, učesnica u projektu „Severni tok 2“.
Na taj način aktuelna američka administracija pokušava da spreči uvođenje sankcija protiv kompanija iz Nemačke koje su uključene u projekat, precizira list.
Međutim, kako je saopšteno, taj korak je „razbesneo republikance u Kongresu“.
Podsetimo, u novembru je grupa američkih senatora predložila da se u nacrt zakona o vojnom budžetu SAD za 2022. godinu uključi amandman o sankcijama protiv „Severnog toka 2“.
Moskva je nekoliko puta isticala da je to isključivo komercijalni projekat koji ne treba politizovati – gasovod nije koristan samo Rusiji, već i Evropskoj uniji.
(rs.sputniknews.com)
BONUS VIDEO: JUTRO NAKON STRAVIČNE EKSPLOZIJE U LEŠTANIMA - Krater u okolini fabrike protivgradnih raketa
Preporučujemo
MOSKVA UPOZORAVA KIJEV: Prešli ste sve razumne granice bombardovanjem Donbasa
24. 11. 2021. u 21:45
RUSKI PVO POKAZAO DOMINACIJU: "Buk" i "Pancir-S" oči u oči sa izraelskim F-16
24. 11. 2021. u 20:35
IRAN LANSIRAO RAKETE SA BOJEVOM GLAVOM OD JEDNE TONE: Tvrde da su pogodili aerodrom u srcu Tel Aviva (VIDEO)
IRANSKI Korpus islamske revolucionarne garde tvrdi da je jutros lansirao balističke rakete sa eksplozivnim bojevim glavama od jedne tone na aerodrom Ben Gurion u Tel Avivu.
05. 03. 2026. u 13:12
RUTEU STIGLA OŠTRA PORUKA ČLANICE NATO: Ko kaže da većina podržava udare na Iran?
ŠPANSKA ministarka odbrane Margarita Robles oštro je danas odbacila tvrdnju generalnog sekretara NATO-a Marka Rutea da postoji "široka podrška" članica saveza ratu koji američki predsednik Donald Tramp vodi protiv Irana.
05. 03. 2026. u 12:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)