U BRITANIJI ZABELEŽEN TREĆI SLUČAJ OMIKRON SOJA: Registrovan kod putnika iz Južne Afrike

Танјуг

28. 11. 2021. u 18:07

VELIKA Britanija je zabeležila treći slučaj novoidentikovanog soja korona virusa, omikrona, saopštila je danas Britanska zdravstvena agencija (UKHSA), dodavši da se ta osoba, koja više nije u Britaniji, povezuje sa putovanjem u Južnu Afriku.

У БРИТАНИЈИ ЗАБЕЛЕЖЕН ТРЕЋИ СЛУЧАЈ ОМИКРОН СОЈА: Регистрован код путника из Јужне Африке

EPA

Britanska zdravstvena agencija je saopštila da, dok je zaražena osoba bila u Londonu, posetila je Vestminster, preneo je Rojters.

- Naše napredne opcije za sekvenciranje nam omogućavaju da pronađemo sojeve i da preuzmemo brze akcije kako bismo sprečili širenje - rekla je izvršni direktor UKHSA Dženi Heriz.

Ona je dodala da je vrlo verovatno da će se narednih dana pojaviti još slučajeva omikrona u Britaniji, ali i u svetu.

Kazala je da će Britanija pojačati praćenje kontakata obolelih osoba.
 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - Smradovi su preko Drine prešli - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio

ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio

BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.

02. 12. 2025. u 12:35

Komentari (1)

ZBOG SRBIJE (OPET) ZGROZILI SVET: Evo šta su sad uradili huligani iz Bosne!