STRAH OD OMIKRON SOJA: Indija uvodi obavezno testiranje za putnike iz južnoafričkih zemalja
INDIJA će uvesti obavezno testiranje na kovid-19 po dolasku putnika iz više od 10 zemalja, među kojima su i Južnoafrička Republika i Britanija, u kojima je otkrivena nova varijanta korona virusa omikron, saopštilo je danas indijsko Ministarstvo zdravlja.

Foto: Tanjug/AP
Odluka će stupiti na snagu u sredu, 1. decembra, i doneta je nakon što je utvrđeno da je muškarac koji se nedavno vratio iz Južnoafričke Republike, bio pozitivan na kovid-19, iako još nije jasno koji soj korona virusa je dobio, preneo je Rojters.
Dalje istrage su u toku, rekao je zvaničnik.
- Pacijent je trenutno pod nadzorom i ima blage simptome - rekao je za britansku agenciju Pradip Avate, zdravstveni zvaničnik u državi Maharaštra gde se muškarac nalazi u izolaciji.
Federalno Ministarstvo zdravlja saopštilo je da će svi koji dolaze iz Evrope, Južnoafričke Republike, Brazila, Bangladeša, Bocvane, Kine, Mauricijusa, Novog Zelanda, Zimbabvea, Singapura, Hong Konga i Izraela biti testirani na aerodromu pomoću RT-PCR metode.
Pored toga, pet odsto svih putnika koji dolaze iz drugih zemalja biće testirano nasumično, dodalo je Ministarstvo.
Preporučujemo

DOKTOR BEKIĆ: Više strahujem od opuštanja tokom slava nego od omikrona
29. 11. 2021. u 09:19

JAPAN ZATVORIO GRANICE: Zbog omikron soja strancima zabranjen ulazak u zemlju
29. 11. 2021. u 08:40

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (0)