AMERIKA PRVO DA REŠI SVOJE PROBLEME: Rusija o organizovanju „Samita za demokratiju“
SJEDINjENE Američke Države bi trebalo da reše svoje probleme i prevaziđu društvene podele kod sebe pre nego što počnu da se bave „izvozom demokratije - navodi se u izjavi objavljenoj na sajtu Ministarstva spoljnih poslova Rusije.

Foto: Piksabej
- Pre nego što započnu ‘izvoz demokratije’, pozivamo severnoameričke partnere da prvo reše probleme u svojoj kući i probaju da prevaziđu dubok raskol u društvu po pitanjima etike, vrednosti, vizije svoje prošlosti i budućnosti“, navodi se u saopštenju.
- Uslovi u mnogim zatvorima su ponižavajući. Vašington nastavlja da zataškava slučajeve mučenja u specijalnom zatvoru u Guantanamu. Specijalne američke službe imaju praksu, koja je bez presedana za moderan svet, praksu otvaranja tajnih zatvora na teritorijama saveznih zemalja - napomenuli su u Ministarstvu spoljnih poslova Rusije.
Takođe se primećuje da je lobiranje u SAD zapravo legalizovani oblik korupcije.
- Predstavnike zakonodavne vlasti de fakto kontroliše krupni biznis. Oni, kako unutar države tako i van nje, zagovaraju pre svega interese svojih ‘sponzora’, koji su po pravilu privatne korporacije, a ne narod i birači - podvukli su u Ministarstvu spoljnih poslova Rusije.
"Samit za demokratiju“ je planiran 9-10. decembra. SAD su na njega pozvale 110 zemalja, osim Rusije i Kine. Istovremeno se na spisku pozvanih nalazi Tajvan koji SAD, zajedno sa drugim zemljama, formalno smatraju delom „jedne Kine“. Ruski ambasador u SAD Anatolij Antonov smatra da je ovaj događaj usmeren protiv Rusije i Kine.
Preporučujemo

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

NI LAUŠ NIJE PRIMETIO DO KRAJA SNIMANjA: Najluđa greška iz "Boja na Kosovu"
LAUŠEVIĆ je o snimanju filma "Boj na Kosovu" pisao u knjizi "Godina prođe, dan nikad".
28. 04. 2025. u 10:32
Komentari (1)