PET NUKLEARNIH SILA: Zajedno za smanjenje rizika od nuklearnog sukoba
RUSIJA, Kina, Velika Britanija, SAD i Francuska, ili Pet velikih nuklearnih sila (P5), odlučne su da sarađuju na smanjenju strateških rizika tokom sledećeg ciklusa revizije Sporazuma o neširenju nuklearnog oružja (NPT), navodi se u zajedničkom saopštenju sa desete konferencije P5, održanoj u Parizu od 2. do 3. decembra.

Foto printskrin Youtube tvzvezda.ru
Ministarstvo spoljnih poslova Rusije objavilo je danas saopštenje na svojoj internet stranici u kojem se navodi da su države P5 prepoznale svoju odgovornost da rade zajedno na smanjenju rizika od nuklearnog sukoba, prenosi TASS.
Kako se navodi, one nameravaju da nadograde svoj dosadašnji rad na smanjenju strateškog rizika u okviru procesa P5, i tokom sledećeg ciklusa revizije NPT-a, kako bi se smanjila verovatnoća upotrebe nuklearnog oružja.
Preporučujemo

BAJDEN I PUTIN ZAKAZALI RAZGOVOR: Poznato o čemu će razgovarati dvojica lidera
04. 12. 2021. u 19:03

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

TRAMP ZASPAO I ZAHRKAO NA SAHRANI PAPE? U njega je ušao duh "Uspavanog Džoa" ili to baš i nije tako?
"USPAVANI Donald" na delu ili baš i ne?
27. 04. 2025. u 14:11
Komentari (0)