ITALIJA POOŠTRAVA MERE PROTIV KORONE: Ograničenja za dolaske iz zemalja EU
ITALIJA će od sutra pooštriti mere ograničenja za dolaske iz zemalja Evropske Unije, zahtevajući da se svi putnici testiraju na korona virus, a da oni koji su nevakcinisani odlaze u petodnevni karantin.

Foto: Tanjug/AP
Kako navodi Gardijan, u Italiju je ranije iz drugih zemalja EU moglo da se uđe tako što su putnici morali da pokažu dokaz o vakcinaciji, nedavnom oporavku od virusa ili negativan test.
Ukaz koji je potpisao italijanski ministar zdravlja Roberto Speranca, "propisuje obavezu negativnog testa na korona virus, pri ulasku za sve koji dolaze iz zemalja Evropske unije", rekao je portparol i dodao da je za nevakcinisane putnike, pored negativnog testa na virus, planiran i petodnevni karantin.
Nove anti-kovid mere, koje će početi da važe od 16. decembra do 31. januara, dolaze u trenutku kada se Evropa bori sa novim talasom zaraze korona virusom i kako novi omikron soj postaje sve jači i prisutniji.
Podaci iz istraživanja sugerišu da dve doze vakcine možda ne pružaju dovoljan nivo zaštite od omikron soja, kao i da je on prenosijiviji od delta soja korona virusa, navodi Gardijan.
Italija je bila prva zemlja EU koja je iskusila veliku epidemiju kovida-19 početkom 2020. godine.
Poslednjih meseci, zemlja je nastojala da kontroliše širenje infekcije tako što je uvela obavezne kovid propusnice, koje su bile neophodne od odlaska na posao do ulaska u restorane.
U Italiji je za protekla 24 sata registrovano više od 20.000 novih slučajeva korona virusa i još 120 smrtnih ishoda.
BONUS VIDEO: Pogledajte kako izgleda bolesnička soba u kovid bolnici u Batajnici
Preporučujemo

OD 16. DECEMBRA I IMUNIZACIJA DECE: Italija do sada dala 100 miliona doza vakcina
09. 12. 2021. u 23:03

OMIKRON ZATVARA ŠKOLE: Italija sprovodi oštre mere kako bi ušla u trag novom soju
01. 12. 2021. u 19:32

ŠOK OTKRIĆE, EVO KO VODI OBOJENU REVOLUCIJU U SRBIJI! Vučićević razotkrio blokadersko-kriminalnu hobotnicu, u sve umešan rektor Đokić!
GLAVNI urednik Informer TV Dragan J. Vučićević otkrio je šokantne podatke o medijsko-političkoj, blokaderskoj kriminalnoj hobotnici koja se krije iza pokušaja izazivanja građanskog rata u Srbiji.
20. 07. 2025. u 15:05

ŠOK PRIZOR NA EVZONIJU: Čovek stigao na granicu u ovo vreme, nema žive duše! Evo kada da krenete put Grčke
LETNjI odmor za mnoge građane Srbije i regiona započinje u beskrajnom redu na graničnom prelazu Evzoni, na ulazu iz Severne Makedonije u Grčku.
20. 07. 2025. u 11:15

Naučnici ajkulama spustili mrtvu kravu na 1.629 metara dubine - nisu mogli da veruju šta su ribe uradile (VIDEO)
"TO POKAZUJE strategiju preživljavanja kod vrsta koje se ne hrane usamljeno."
14. 07. 2025. u 13:06
Komentari (0)