SMANJUJU RIZIK OD HOSPITALIZACIJE I SMRTI: U SAD se očekuje odobrenje za dva nova leka protiv korone
AMERIČKA Agencija za hranu i lekove (FDA) spremna je da već sutra odobri pilule za lečenje kovida-19 kompanija Fajzer Inc i Merk.
Foto: Depositphotos
U izveštaju portala Blumberg njuz, koji se poziva na dobro upućene izvore, navodi se da se ova dva leka, posebno Fajzerova pilula Paklovid, smatraju obećavajućim novim oralnim tretmanima koji se mogu davati obolelima koji nisu hospsitalizovani, prenosi Rojters.
Kompanija Fajzer Inc je ranije ovog meseca saopštila da je njena antivirusna pilula za lečenje kovida-19 pokazala efikasnost od skoro 90 odsto u sprečavanju hospitalizacija i smrtnih ishoda kod visokorizičnih pacijenata.
Klinička ispitivanju na visokorizičnim osobama su pokazala da pilula Molnupiravir kompanije Merk smanjuje rizik od hospitalizacije i smrtnog ishoda međku kovid pacijentima za oko 30 odsto.
Iz FDA za sada niko nije reagovao na napise Blumberga.
Preporučujemo
ZABRINjAVAJUĆE OTKRIĆE RUSKIH NAUČNIKA: Omikron soj može da zarazi miševe i pacove
21. 12. 2021. u 16:20
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio
BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.
02. 12. 2025. u 12:35
Komentari (0)