SVE VIŠE SE ŠIRI: U SAD skoro 59 odsto zaraženih koronom ima omikron
OMIKRON čini 58,6 odsto svih slučajeva korona virusa u Sjedinjenim Američkim Državama, pokazuju novi podaci Centara za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC).
Los Anđeles / Foto Tanjug-AP
Prema ažuriranim podacima CDC, omikron je činio 59 odsto novih slučajeva u SAD u protekloj nedelji, što je više za 23 odsto u odnosu na nedelju koja je prethodila.
Brzo širenje omikrona dolazi nakon što je ranije ovog meseca identifikovan prvi potvrđeni slučaj novog soja u zemlji.
Vodeći američki imunolog i glavni medicinski savetnik Bele kuće Entoni Fauči izjavio je ranije danas da bi SAD trebalo da razmotre mogućnost obavezne vakcinacije za osobe na domaćim letovima.
Fauči veruje da bi takva obaveza možda mogla da poveća stopu vakcinacije u zemlji i da pruži mnogo jaču zaštitu na letovima, gde za sada važi samo pravilo da stariji od dve godine moraju da nose maske, navodi AP.
Preporučujemo
OMIKRON NAS NEĆE ZAOBIĆI: Hrvatski ministar zdravlja pozvao građane da se vakcinišu
28. 12. 2021. u 21:30
ŠTA SPREMAJU BRITANCI NA BALKANU: Specijalac održao sastanak sa vojim liderima Albanije, Crne Gore, BiH, Makedonije i Prištine
SPECIJALNI izaslanik Velike Britanije za Zapadni Balkan Karen Pirs organizovala je sastanak sa vojnim liderima Albanije, Crne Gore, Severne Makedonije, BiH i samoproglašenog Kosova, koje je predstavljao zamenik komandanta KBS-a general-major Enver Čikaći.
13. 11. 2025. u 15:48
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
PERSONA NON GRATA: "Tijana, šta će Tompson na tvom koncertu?"
"Pa, nikad se ne zna..."
12. 11. 2025. u 11:04
Komentari (0)