NOVOGODIŠNJA NOĆ U PARIZU: Mir kontroliše 127.000 policajaca, žandarma i spasilaca
O MIRU na ulicama francuskih gradova tokom novogodišnje noći brine se 127.000 čuvara reda.
Foto: Tanjug
Ministar unutrašnjih poslova Žerald Darmanen je saopštio da će od tog broja, 95.000 biti policajci i žandarmi, a 32.000 spasilačke ekipe i civilna zaštita.
Takođe, ulicama će, kao i drugim danima, krstariti i naoružani pripadnici vojne antiterorističke akcije, njih 3.200.
Zadatak će im biti da se bore protiv nasilja i nereda. U pojednim kvartovima, najneobuzdaniji, uglavnom mladi, redovno pale parkirane automobile u novogodišnjoj noći.
Takođe, čuvari reda će kontrolisati i da li se poštuje mera obaveznog nošenja maski, zašta je propisana kazna od 135 evra, kao i da li se izbegavaju okupljanja na ulici, koja su sada zabranjena.
Istovremeno, i dalje postoji teroristička opasnost.
Preporučujemo
NAČELNIK KOMUNALNE MILICIJE UPOZORAVA: Kovid propusnice i večeras obavezne od 20 časova
31. 12. 2021. u 19:00
SLAVLjE VEĆ POČELO: Pogledajte spektakularan tradicionalni vatromet u bloku 45 (VIDEO)
31. 12. 2021. u 18:46
VEČERAS SPEKTAKL U BEOGRADU Vesić: Doček Nove godine kakav prestonica nije videla
31. 12. 2021. u 09:29
ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte
PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.
30. 09. 2025. u 20:58
"ZAŠTO MI PIPAŠ ŽENU?" Ovako je počela tuča na svadbi u Gornjem Milanovcu, nasrnuli na doktora (VIDEO)
SVADBENO veselje u Gornjem Milanovcu pretvorilo se u haotičnu scenu kada je došlo do nesvakidašnjeg incidenta.
30. 09. 2025. u 16:10
NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (0)