FRANCUSKA VLADA ZABRANILA RAD EKSTREMNIH UDRUŽENJA: Na meti radikalni ekstremisti i krajnji desničari
FRANCUSKE vlasti su u sredu na savetu ministara rasformirale dve islamističke organizacije, za koje se ističe da su bile u vezi sa radikalnim islamskim pokretom, da su zagovarale džihad i terorizam, te širile mržnju, između ostalog i prema Jevrejima.

Foto: Depositphotos
Vest o tome saopštio je portparol Vlade Gabrijel Atal.
Istovremeno, zabranjeno je još jedno udruženje, za koje se ističe da pripada ekstremno desničarskom miljeu. Reč je o grupi "Zuav" iz Pariza koja se dovodi u vezu s neredima na nedavnom mitingu predsedničkog kandidata krajnje desnice Erika Zemura.
Vlasti ističu da se radi o ultranasilnoj, ektremno desničarskoj orgnizaciji, s otvoreno rasističkim rečnikom. Osnovana je 2017. godine i naglašava se da ima dvadesetak članova.
BONUS VIDEO - NEREDI U NEMAČKOJ: Sukob policije i pripadnika "Antife"
Preporučujemo

SKANDALOZNA IZJAVA FRANCUSKOG PREDSEDNIKA: Makron - Hoću da gnjavim nevakcinisane!
04. 01. 2022. u 23:50

MOSKVA POMNO PRATI DOGAĐAJE: Rusija pozvala na mirno rešenje dijalogom u Kazahstanu
05. 01. 2022. u 13:58

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"CINIČAN - U POZITIVNOM SMISLU": Moskva o Trampovim pokušajim da okonča ratove
PRISTUP američkog predsednika Donalda Trampa u vođenju diplomatije kroz sklapanje trgovinskih dogovora "prilično je ciničan", ali u pozitivnom smislu, izjavio je u petak predstavnik Kremlja Dmitrij Peskov.
05. 09. 2025. u 19:51
Komentari (3)