SAMIT NATO O RUSIJI I UKRAJINI: Stoltenberg - Alijansa ne može da ima članice koje ne sme da štiti
NATO je spreman da se uključi u kontrolu naoružanja sa Rusijom, konvencionalnog i nuklearnog, ali to mora biti recipročno, poručio je danas generalni sekretar Alijanse Jens Stoltenberg, preneo je Rojters.
Jens Stoltenberg / Arhiva
Rusija je u decembru prošle godine saopštila da želi pravno obavezujuću garanciju da će NATO odustati od bilo kakve vojne aktivnosti u istočnoj Evropi i Ukrajini.
-To je drugačija stvar od nametanja jednostranih ograničenja ... ne možemo da dođemo u situaciju da imamo ''drugorazredne'' NATO članice koje Alijansa ne sme da štiti, rekao je Stoltenberg nakon sastanka sa ministrima spoljnih poslova članica ovog saveza.
-Spremni smo da se uključimo, rekao je Stoltenberg uz ocenu da je otvorenost Rusije ka diplomatiji pozitivna stvar.
Preporučujemo
BLINEKEN O RUSKIM TRUPAMA: Konsultacije sa saveznicima iz istočnog krila NATO
03. 01. 2022. u 21:47
ZATAŠKAN INCIDENT NA MORU? Britanski ratni brod se sudario sa ruskom podmornicom
07. 01. 2022. u 15:31
NAJBOLjI MEĐU NAJBOLjIMA: Koga su Rusi poslali u mirovnu misiju u Kazahstan
06. 01. 2022. u 21:17
KIJEV SPREMA OFANZIVU: Ukrajinska vojska vrši vazdušno izviđanje iznad Donbasa
03. 01. 2022. u 20:08
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
JOVANIN NOVI DEČKO: Sportista, biznismen, sin jugoslovenskog rekordera (FOTO)
VODITELjKA Jovana Jeremić već neko vreme uživa u ljubavi sa bokserom Milošem Stojanovićem Tigrom, sinom jugoslovenskog kikboksera Gidre koji je postavio svetski rekorder.
04. 12. 2025. u 12:31
Komentari (2)