PUTIN OSTVARIO GEOPOLITIČKU POBEDU: Bivši oficir NATO kritikovao politiku Amerike prema Moskvi
BIVŠI predstavnik NATO-a u Moskvi Hari Tabah izjavio je da je ruski predsednik Vladimir Putin ostvario ubedljivu geopolitičku pobedu nad Sjedinjenim Američkim Državama.
FOTO: Tanjug/AP Photo/Alexander Zemlianichenko
Ta pobeda, prema njegovim rečima, ogleda se u tome što je Vašington skinuo sankcije sa gasovoda „Severni tok 2“ i odustao od isporuke ofanzivnog naoružanja i vojske u Ukrajinu sa ciljem obuzdavanja Rusije.
Takođe je naveo i da Ukrajina čini grešku pre svega po pitanju pružanja podrške šefu Bele kuće Džozefu Bajdenu koji čini ustupke Moskvi po brojnim pitanjima.
- Međutim, sada naš savetnik za nacionalnu bezbednost govori da je pre svega potrebno dati garancije Rusiji o bezbednosti, a ne Americi - dodao je.
Takođe je kao primer naveo i to što Bajden koči proces eksploatacije nafte i gasa u Americi čime je stvorio deficit energenata u zemlji što je omogućilo ruskoj ekonomiji da se „obogati“ zbog porasta potražnje za energentima.
(Sputnjik)
Preporučujemo
RUSI O SITUACIJI U KAZAHSTANU: Mnogi teroristi su likvidirani, državna zdanja "očišćena"
08. 01. 2022. u 16:47
UKRAJINCI SE SPREMAJU ZA NAPAD: LNR - Kijev razmestio oklopnu tehniku u Donbas
08. 01. 2022. u 15:12
RUSIJA PONOVO BRUJI O IZJAVI VUČIĆA: Reči predsednika o sankcijama udarna vest u ruskim medijima
RUSKA agencija TASS prenosi kao udarnu vest izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića koji je rekao sinoć da bi, ukoliko bi odlučio da uvede sankcije Rusiji, „izdao dušu naroda“.
06. 05. 2026. u 11:22
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
ŠOK NA NAJLON PIJACI: Srbin kupio stare stolice, vrede pravo bogatstvo (VIDEO)
NA prvi pogled, činile su se kao još jedan komad starog nameštaja, ali je iskusno oko prepoznalo o čemu je reč.
07. 05. 2026. u 10:25
Komentari (0)